הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 12.9.2014 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 12.9.2014 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 12-09-2014
מדד המעו"ף דורך במקום בנקודת ההתנגדות !
בסקירה הקודמת כתבנו כאן שמדד המעוף אמנם סוגר את השבוע בשיא חדש אך עשה זאת באופן הכי לא משכנע שניתן היה לצפות ממנו ואכן השבוע נראה המדד כאילו נסחר בעמידה. השינוי שנצפה השבוע במעוף היה אפסי: הסגירה בשבוע שעבר היתה ב-1424.32 נקודות ואילו השבוע ב-1424.08 נקודות. על אף הקרבה לשיא – זאת לא פריצה ! רק פריצה ברורה של 1430 נקודות המלווה בנר גדול עם מחזור מסחר גבוה תחשב לכזאת. אחת הסיבות המרכזיות לדשדוש במעוף היא ההמתנה לדחיפה ממדד הבנקים שעדיין מדשדש ועד שזה יקרה נמשיך להתייחס למעוף כאילו הוא מדשדש בתוך רצועת המסחר המוגבלת שלו.
 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי, 1424.08 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדד ת"א 75 – נראה מצוין להמשך עליות
מדד ת"א 75 – מאז השלים מדד ת"א 75 את התיקון הטכני הוא טיפס ברצף 3 שבועות והשבוע רק נסיגה קטנה במה שנראה כמו הכנסת אוויר לעוד דרך ארוכה לכיוון צפונה. מחזורי המסחר לא משקרים וכשמנתחים אותם מבינים שהעליות זוכות לזינוק המחזורים והירידות במחזורים נמוכים יותר. בשבוע כזה בו השינוי ביחס לשבוע שעבר היה זעום אך יחד עם זאת במהלך השבוע היו תנועות נאות הלכנו לבדוק מה קרה בגרף היומי ושוב גילינו שבימי העליות רשמנו מחזור גבוה ובימי הירידות רשמנו מחזורים נמוכים.
 
מדד ת"א 75 – גרף שבועי 913.74 נקודות. קרדיט: FXGraph
 
מדד ת"א 75 – גרף יומי 913.74 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדד ה-500S&P – עומד במקום
כבר חודשים אנו מציינים כי מגמת העליה במדד ה-500S&P שרירה וקיימת אך בחודש האחרון  מתרבים סימני החולשה במדד. ככנל הנראה יש עוד סוחרים רבים שמבינים שאולי קצת יקר לקנות כרגע והשבוע ראינו את המדד כמעט בלי שינוי. המדד שכבר חודשים ארוכים כובש שיא אחרי שיא המלווה בחדוות קניות יוצאת מן הכלל רומז שהתעייף מעט ואם מסתכלים על המחיר בו סגר המדד בסיומו של יום ה' שעבר (1997 נק') אל מול סגירת יום ה' אמש (1997 נק') – מבינים שאולי אנו באיזון בין קונים למוכרים שמגיע שרגע לפני גל מכירות. עוד שבוע מסחר בו מחזור המסחר מתכווץ, המומנטום ממשיך לדעוך ופרמטרים רבים רומזים כי העליה שראינו בשבועות האחרונים ממצה עצמה נכון לשלב זה. מוקדם לקבוע ורק ימים יגידו אם אנו לפני מימוש קצר או ארוך, בכל זאת מדד ה-500S&P עולה ברצף מדהים בלי תיקונים משמעותיים כבר משנת 2011 ועושה הרושם כי אנו קרבים למימוש.
 
מדד ה-500S&P גרף שבועי. 1997.45 נקודות. קרדיט: FXGraph

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.