הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר בבורסה >> אופציות על מניות (אופציות מניות)

אופציות על מניות (אופציות מניות)

אופציות על מניות בודדות בבורסה לניירות ערך בת"א

 

כל סוחר בבורסה לניירות ערך בת"א מכיר או שמע על מסחר באופציות מעוף. המסחר באופציות מעוף (אופציות CALL ואופציות PUT) מהווה חלק נכבד ממחזורי המסחר בבורסה לני"ע בת"א. יחד עם זאת לא כולם מכירים את המכשירים הפיננסיים החדשים (יחסית) הנקראים אופציות על מניות.

הבורסה לניירות ערך בת"א משיקה בהדרגה עוד ועוד אופציות על מניות שונות.

זה התחיל כזכור באופציות על מניית טבע, פועלים, לאומי וכיל ולאחרונה הושקו גם אופציות על מניות: מזרחי טפחות, דיסקונט, רציו, אבנר, ישראמקו ולא מן הנמנע שהצלחה בהשקת האופציות האחרונות תביא להשקות נוספות.

קצת רקע למסחר באופציות על מניות : האופציות על מניות הוא תחום שקיים שנים רבות בבורסות רבות בעולם, אלא שבחו"ל האופציות על מניות הן מוצר פיננסי שגרתי ולא מוצר ששמור למניות ספציפיות. האופציות על מניות נועדו למתן את התנודות בשוק ולתת אפשרות למשקיעים לגדר השקעתם תוך יצירת הגנות.

האופציות על מניות (כמו גם אופציות מעוף) הין אופציות אירופאיות. אופציה אירופאית הינה אופציה הניתנת למימוש במועד נקוב, בתום תקופת חיי האופציה. אופציה זו אינה ניתנת למימוש לפני פקיעתה אם כי היא ניתן לסחור בה בכל אורך חיי האופציה.

בדומה לאופציות על מדד המעוף ואופציות מטחיו"ת  על הדולר והאירו גם לאופציות על מניות יש מכפיל קבוע (יתכן כי הוא ישתנה מפעם לפעם בהתאם לפרסומי הבורסה) ומועד פקיעה קבוע וידוע מראש (ביום חמישי שלפני יום שישי האחרון בחודש. שער הפקיעה נקבע באופן אקראי בין השעות 09:45 ל-09:50).

מכפיל נכס הבסיס אינו אחיד לכל האופציות:

 

נכס הבסיס

מכפיל נכס הבסיס באופציה

מעוף

100

ת"א בנקים

100

דולר, אירו

10,000

טבע

100

כיל

250

מזרחי טפחות

500

לאומי, פועלים

1,000

אבנר, דיסקונט

2,000

ישראמקו, רציו

10,000

 

הסיבה לשונות במכפיל נכס הבסיס בין האופציות היא שסדרי הגודל של מחירי המניות שונים זה מזה. קביעת מכפיל אחיד לכולן יכלה ליצור מצב בו אופציה מייצגת נכס בסיס גדול מדי או קטן מדי.

 

באופציות על מניות מונו "עושי שוק" אשר מסייעים ביצירת סחירות לאופציות והופכות את האופציות הללו לאטרקטיביות למסחר ולגידור.

 

 

 

 

תגיות: אופציות, מסחר באופציותאופציות על מניות, אופציות מניות, אופציות CALL, אופציות PUT, אופציות קול, אופציות פוט, אסטרטגיות מסחר באופציות

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.