הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> לימודי שוק ההון >> השקעות - בחירת מניות להשקעה

השקעות - בחירת מניות להשקעה

בחירת מניות להשקעה הינו עיניין מורכב וקשה מעיין כמוהו. כיצד יוכל המשקיע הפרטי לדעת איזו מניה תניב עבורו את התשואה הטובה ביותר או לפחות תשואה טובה (אם לא הכי טובה) ?

 

ובכן, רוב המשקיעים הפרטיים נוהגים ע"פ השיטות הבסיסיות והמוכרות: ניתוח טכני (שיטה טובה למי שנצמד לשיטה, עיקבי, ולא סוטה מהדרך) , שמועות / המלצות (לא בבית ספרי), כתבות בעיתונים / באתרי האינטרנט (שיטה נטולת כל תועלת, שהרי לעולם לא תוכל להפיק רווחים ממידע שנחשפו אליו בו זמנית מאות אלפי משקיעים פוטנציאליים ולך כמשקיע אין כל ייתרון יחסי עליהם) והאחרונים הם המעטים ברי המזל שטוענים שיש להם "מידע פנימי" (מעולה למי שאכן יש את המידע ולא נכלל בקטגוריה של "סוחרי השמועות").

אז לאלו שאינם מעוניינים לקנות עפ"י הפרמטרים שהזכרתי כאן כדאי לקנות לעצמם מספר כללים בסיסיים שישמרו עליהם מהשקעות כושלות ויעזרו להם להצליח בבחירת המניות להשקעה.

 

ראשית נציין כי תמיד עליכם לדאוג לפיזור הולם של תיק ההשקעות שלכם. פיזור כזה יביא אותכם למצב שבו גם אם נכשלתם בבחירה כזו או אחרת עדיין תשיגו תשואה חיובית (אלא אם בכל מה שנגעתם - נכשלתם).

 

כל עיקרון השקעה מבוסס על קניה בזול ומכירה ביוקר. אם כן כיצד מבצעים זאת?

נסו לאתר את אותן חברות שצפי הצמיחה שלהם בטווח הקרוב או הבינוני גבוה מצפי הצמיחה בהשקעה אלטנטיבית. ככל שתגדילו ותצליחו לאתר חברה כזו מוקדם כך ייטב. יתר על כן במידה והרעיון של החברה נשמע "מפוצץ" או במילים אחרות כזה שלדעתכם עתיד לסחוף משקיעים אחרים להשקיע במניה כך היא צפויה לנסוק מהר יותר.

 

נסו למצוא (ע"י עבודה על בסיס שבועי) את המניות שבהם המכפיל רווח הוא הוא הנמוך ביותר ביחס לשוק או לפחות לא גבוה מהמכפיל באותו שוק. שווקים ומגזרים שבהם מכפילי הרווח גבוהים ייפסלו על-ידכם באופן כמעט אוטומטי כדי להמנע מכניסה להשקעה שבסיסה "בלון נפוח" / "בועה" שעתיד להתפוצץ בפניכם.

 

שלבו בתיק ההשקעות שלכם מניות של חברות קטנות וגדולות. מניות של חברות גדולות נעות בדרך כלל באיטיות רבה ביחס למניות של חברות קטנות. במקביל ניתן לומר ביחס ישיר כי הסיכון הגלום במניות הקטנות הוא שמשלם בסופו של דבר. בעצם לקיחת הסיכון שיש בהשקעה במניה של חברה קטנה גלום גם פוטנציאל הרווח במידה והצלחנו.

 

מכרו את המניות שרכשתם בעיקר במצבים הבאים:

אם מיציתם את פוטנציאל הרווח שהיה גלום במניה לדעתכם.

אם חל מפנה מהותי בשוק או בנתון אחר הקשור למניה שבה בחרתם.

אם אתם עומדים בנקודת הפסד במניה שרכשתם לקראת סוף שנה קלאנדרית ומעוניינים לקזז רווחי מס שצברתם במהלך השנה.

 

זיכרו תמיד שאלו שמרוויחים הכי הרבה הם דווקא אלו שהולכים לעיתים נגד הזרם.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.