הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> מסחר בפורקס - איך בוחרים ברוקר

מסחר בפורקס - איך בוחרים ברוקר

איך בחורים ברוקר - מסחר בפורקסמסחר בפורקס - איך בוחרים ברוקר ?

בשנים האחרונות, עם כניסת האינטרנט לחיינו צצים ועולים ברוקרים וחדרי מסחר בפורקס כפטריות אחרי הגשם. אפשר בהחלט לומר שבתחום המט"ח כמות הברוקרים הזמינים עבורינו היא ענקית.
כל ברוקר מתהדר ביתרונות שלו ביחס למתחרים ואנחנו כסוחרים עומדים מהצד ומתקשים לבחור.
אז כדי לעשות סדר ריכזנו עבורכם כמה מהשאלות המרכזיות שאותם כל סוחר חייב לדעת לפני שהוא בוחר בברוקר שלו:
 
איתנות כלכלית ובטחונות - הפרמטר הראשון בחשיבותו הוא כמובן האם הברוקר הינו בעל איתנות כלכלית מספקת? מהם הבטחונות שהוא מעניק לנו? ומה קורה במידה שהברוקר נקלע לקשיים כלכליים? האם כספנו מובטח?

 

מערכות מסחר בפורקס – בשוק קיימות היום מספר מערכות מסחר בפורקס. חלקן אינטרנטיות וחלקן כפלטפורמות היושבות אצלנו על המחשב. הייתרונות והחסרונות בכל אחת מהמערכות הן אישיות לחלוטין. מערכות מסחר אינטרנטיות נוחות מאוד מבחינת אופן הנגישות אליהן מכל מחשב מהבית, מהעבודה ומכל מקום אחר. פלטפורמות מסחר היושבות על המחשב האישי נוחות מאוד מבחינת כמות הכלים אותן הן מעניקות לסוחר. לסוחרים המתחילים רצוי להתחיל במערכת מסחר בפורקס פשוטה לתפעול ונוחה למשתמש, רצוי שתתמוך בעברית. לסוחרים המקצועיים יותר רצוי שתיהיה פלטפורמת מסחר בפורקס איכותית ומתקדמת, אפילו עם אפשרות לביצוע מסחר אוטומטי (כדוגמת Meta-Trader 4 או פלטפורמות דומות מקבילות). המסחר בפורקס הוא מסחר המתנהל 24 שעות ביממה 5 ימים בשבוע. מערכת מסחר בפורקס שאינה תומכת במסחר אוטומטי תגרום לסוחר "לשרוף" שעות רבות מול צג המחשב ותגרום בין היתר בסופו של דבר לעייפות פיזית ולמאבק פסיכולוגי בלתי פוסק של הסוחר מול השוק.

 

ביצועים מדוייקים – חשוב לדעת אם הברוקר מתחייב בכתב על ביצוע הוראות שונות בנקודה שציינו. ברוקר שלא מתחייב על כך יכול לבצע טריקים כנגד לקוחותיו וזאת מבלי שללקוח תיהיה כל אפשרות ערעור ממשית.

 

מוניטין והמלצות - כדאי לברר על הברוקר מהי רמת השירות שלו, האם קיימת זמינות של 24 שעות בחדר מסחר, אופן העברת הכספים אליו וממנו, בתוך כמה זמן יועברו הכספים לחשבון המסחר וכן מחשבון המסחר לחשבון הבנק (בעת משיכה) וכו'.

 

עשיית שוק – במלחמה הבלתי פוסקת בין הברוקרים השונים עולות לעיתים קרובות צמד המילים "עושה שוק" כמילות גנאי. אז ככה, המונח הזה מתייחס לברוקר אשר לא מבצע באופן שוטף ותמידי פעולת "התכסות" (ביצוע פעולה מקבילה לפעולת הלקוח – והסרת הסיכון שהלקוח ירוויח בעסקה והברוקר יאלץ לשלם לו כסף שהוא עצמו לא הרוויח) מיד עם פתיחת פוזיציה של הלקוח. למעשה מרבית הברוקרים בעולם מנהלים מדיניות של "ניהול סיכונים" על מנת לא להשאר "חשופים" יתר על המידה. השוני בין הברוקרים הינו במדיניות "ניהול הסיכונים" עצמה. לנו כלקוחות זה לא כ"כ משנה לכל אחד יש את הייתרונות החסרונות שלו: ברוקר שמתכסה מעט מאוד ורמת החשיפה שלו מול הלקוחות היא גבוה בד"כ יהיה ברוקר שירצה מאוד שנפסיד כדי שהוא ירוויח. מצד שני אם הברוקר מתכסה על כל פעולה ופעולה (מצב נדיר ביותר) סביר להניח שהאיתנות הכלכלית שלו אינה גבוהה במיוחד כיוון שרווחיו מועטים (הרווחים שלו נגזרים רק מהמרווחים (SPREAD)). חשוב לציין כי לא באמת משנה מיהו הברוקר וכמה שמו של הברוקר גדול כי כולם כולל כולם מבצעים בסופו של דבר פעולת התכסות כזאת או אחרת מול ברוקר או בנק גדול מהם, וכך גם הבנקים שמתכסים בעצמם וכו'... 

 

קיראו את החוזה בעיון רב ושימו לבכם בדגש מיוחד על הנתונים החשובים באמת, היכן החברה רשומה ומהי הסמכות השיפוטית המוסכמת? חברה שרשומה באיי הבתולה ושם גם הסמכות השיפוטית שלה לא ממש מעניינת אתכם ! תסכימו איתי שאם תרגישו שהונו אתכם ב-1000$ לא ממש תתחילו הליך משפטי בשביל סכום כזה באיי הבתולה.

 

פיקוח / רגולציה - ברוקרים רבים אינם מפוקחים ע"י גוף כלשהו וגם בין אלו שכן מפוקחים חשוב לדעת שהפיקוח המחמיר ביותר מצוי בארה"ב ולאחריו האירופאי (במיוחד בבריטניה). ברוקר שאינו מפוקח הוא לא הברוקר שאיתו תרצו לסחור. זלזול בגורמי הפיקוח הוא זלזול בכם הסוחרים.

 

עלויות מסחר בפורקס– מהם המרווחים (SPREAD) בין צמדי המטבעות השונים ובמיוחד בצמדי המטבעות בהם אנו סוחרים ברוב המקרים. האם קיימות עמלות נוספות מעבר למרווח גם אם פותחים עסקה במינוף קטן. האם המרווחים קבועים כל שעות היום לרבות בשעות פרסום נתונים כלכליים או שהמרווחים משתנים בהתאם למצב השוק. חשוב לדעת שברוקר שמשנה את המרווחים בהתאם למצב בשוק יכול לשנות את גובה המרווחים גם בשעות הלילה ולמעשה מתי שהוא רוצה. למעשה נוצרים מצבים אבסורדיים בהם בנקודות זמן רבות הברוקר יכול (אם רק ירצה בכך או אם יראה על צגי המחשב שלו היכן "יושבות" הוראות מסחר שונות) להרחיב את המרווחים על מנת שפקודות SL או TP יתבצעו ויכניסו / יוציאו אותנו מהשוק בלי שהשוק באמת זז. בברוקרים שעובדים בשיטת ECN בהם המרווחים משתנים, חייב הלקוח לעקוב אחרי דפוסי הפעילות של הברוקר (לפחות בהתחלה) ע"מ לוודא שאכן הספרדים מתרחבים רק במצבי הודעות ו/או במצבי קיצון. ברוקר שמרחיב ספרדים בשעות פעילות רבות הוא ברוקר שאמינותו מוטלת בספק כיוון שסביר להניח שהוא מבצע ההרחבה באופן יזום. 

 

תגיות: מסחר במט"ח, מסחר בפורקס, פורקס, ברוקר, בחירת ברוקר

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.