הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר בבורסה >> אופציות מט"ח

אופציות מט"ח

כידוע מסחר במט"ח אינו רק מסחר בעסקאות "ספוט", קיימת אפשרות למסחר באופציות מט"ח. המסחר באופציות מט"ח יכול להיות אפילו פחות מסוכן מהמסחר במט"ח בעסקאות "ספוט" ועל כך נרחיב מיד.

 

ראשית נסביר את מושגי היסוד:אופציות מטח

אופציית CALL - היא אופציה  שבה מעניק כותב האופציה לרוכש האופציה את הזכות לרכוש נכס בסיס כלשהו כגון:  דולר-שקל או יורו-דולר או כל צמד מטבעות אחר במחיר ידוע מראש וזאת עד לתאריך מסויים או בתאריך מסויים. [הזכות לרכוש את הנכס בתאריך הפקיעה המדוייק נקראת "אופציה ארופאית" ואילו הזכות לרכוש לכל תקופת חיי האופציה נקראת "אופציה אמריקאית".]

אופציית PUT - היא בדיוק כמו אופציית CALL אולם הזכות המוענקת היא הזכות למכור צמד מטבעות במחיר מסויים.

נכס בסיס - הוא הנכס המוגדר באופציה לרכישה או מכירה כלומר אחד מצמדי המטבעות (דולר-שקל, יורו-דולר, דולר-יין יפני או כל צמד מטבעות אחר).

תאריך מימוש האופציה / תאריך פקיעת האופציה - הוא התאריך המצויין בכל אופציה.

בחלוף התאריך המצויין פגה האופציה (פוקעת)-  ולא ניתן יותר לממשה.

 

מהות המסחר באופציות היא הבנת הסיכון הכרוך בכל צד של המטבע. כאמור, בכל אופציה יש צד שכותב את האופציה וצד שני שקונה ומחזיק באופציה בעבור תשלום פרמיה. כותב האופציה יכול להנות מרווח  המתבטא בגובה הפרמיה ובתמורה לכך יטול על עצמו סיכון בלתי מוגבל של אספקת נכס הבסיס במחיר הנקוב ואילו מחזיק האופציה משלם פרמיה מוגדרת מראש

(כלומר סיכון קטן ומוגדר) אך הרווח שיכול להיווצר לו הוא למעשה בלתי מוגבל.

לדוגמא: אם נרכוש אופציית CALL על צמד המטבעות דולר-שקל (USD-ILS) בשער נקוב 4.00 והשער יעמוד בעת פקיעת האופציה על 4.10 מיד נממש את האופציה.

דוגמא נוספת אם רכשנו אופציית PUT על דולר שקל בשער 4.00 והשער בפקיעה 3.90 הרווחנו בדיוק באותה מידה. לעומת זאת אם קנינו אופציית PUT בשער 4.00 אך השער עלה ל-4.10 לא נממש את האופציה והפסדנו את הפרמיה ששילמנו על רכישת האופציה.

 

גולשים שקראו מאמר זה ביקרו גם בדפים אלו:

אופציה / אסטרטגיות מעו"ף / בלק ושולס / כתיבת אופציה / אופציות מעו"ף

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.