הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר ממונף

מסחר ממונף

עולם המסחר עובר בשנים האחרונות מהפכה של ממש. מהפיכת המסחר הממונף. מסחר ממנוף
מי לא היה רוצה לפעמים שיהיו לו עוד כמה מזומנים בחשבון המסחר כדי לנצלם בעת הצורך.
התשובה היא ככל הנראה – כולנו.

אז ככה זה עובד, בעקבות דרישה למכשירים פיננסיים ממונפים התפתחו עם השנים מכשירים מורכבים כגון: אופציות וחוזים עתידיים ובשלבים מאוחרים יותר מכשירים רבים נוספים. הכלים הללו נשענו על אותו עקרון: הסוחר מפקיד בטחונות בלבד אשר משמשים אותו כאשראי וכל עוד גובה הבטחונות בחשבונו מספק הוא יכול להמשיך ולסחור. במידה והבטחונות שלו מצטמקים ביחס להיקף העסקאות שבהן הוא סוחר יקבל הסוחר אזהרה "מרג'ין קול" בצורת טלפון או דוא"ל או חלונית קופצת במערכת המסחר אשר תתריע על גובה בטחונות נמוכים. במידה וגם אלו אינם נענים – העסקאות נסגרות ע"י הברוקר.

 

רוצים דוגמא נוספת להמחשת המינוף - בבקשה, זוגות רבים בישראל רוכשים דירה בעזרת משכנתא. הזוג מגיע עם הון עצמי מועט (נאמר 500,000 ש"ח) אך לווה/נוטל מן הבנק משכנתא על יתרת הסכום החסר לצורכי הרכישה (נאמר 1,000,000 ש"ח נוספים). הבנק למעשה מינף את הזוג וסייע לו ברכישת הדירה המבוקשת. אולם במידה והזוג יסכן את הבנק בעסקת ההלוואה בהפסד ע"י כך שלא יעמוד בנטל תשלומי המשכנתא - יקבל הזוג התראות ואם גם אלו לא ייענו - העסקה בינהם "תסגר" ע"י מכירת הבית (והשבת כספי ההלוואה לבנק).

 

המסחר הממונף מהווה היום נדבך חשוב ומרכזי בעולם הפיננסי. כמות המכשירים הפיננסיים הממונפים והיקף הפעילות בהם הוא אדיר. יחד עם זאת השימוש בהם בידי סוחר שאינו מיומן ומכיר את מגבלות השימוש בהן והסיכון הגלום בהם – יכול לשמש עבורו כחרב פפיות. שימוש פרוע בכלי המינוף, כזה שאינו נעשה באופן מושכל עלול להביא לתוצאות הרסניות ועל כן מומלץ ורצוי שלא למנף יתר על המידה, מינוף ביחס שאינו עולה על 1:10 נחשב ליחס מינוף שמרני. מינוף ביחס גבוה כמו 1:50 נחשב למסוכן מאוד שכן מדובר ביחס של 1 ל-50 כלומר תנודה בשעור 2% בנכס הבסיס עלולה לחסל את כל חשבונו של הסוחר.

 

מכשירי המינוף הם כאמור רבים מאוד אך הנפוצים בהם בישראל הם:
מסחר במט"ח
מסחר באופציות
מסחר בחוזים עתידיים
מסחר ב-CFD שהם למעשה חוזים צמודים על מניות ומדדים
מסחר בבורסה באמצעות תעודות סל ממונפות ועוד...

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.