הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר בבורסה >> מסחר באופציות מעו"ף

מסחר באופציות מעו"ף

מסחר באופציות מעו"ף | אופציות מעוף | אופציות מעו"ף | אופציות | מעוףמחפש קורס אופציות מעו"ף ? לחץ כאן

אופציות מעו"ף – הינן אופציות על מדד המעו"ף (מעו"ף - מכשירים עתידיים ופיננסיים) או במילים אחרות אופציות על מדד ת"א 25, המדד המוביל בבורסה לניירות ערך בת"א, אשר כולל בתוכו את 25החברות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר בבורסה.

המסחר באופציות מעו"ף מתבצע באופן אלקטרוני בכל שעות המסחר ומרכז מחזורי מסחר גבוהים מאוד.
מסחר באופציות מעו"ף נחשב למסחר ממונף היות וכל אופציה אחת של מדד המעו"ף מקנה למחזיק בה זכות של פי 100 משווי המדד. במילים אחרות אם רכשנו אופציית CALL (אופציית רכש) במחיר מימוש 1180 והמדד יהיה ביום המימוש 1200 אזי הרווחנו 20 נקודות כפול 100 כלומר: 2000 ש"ח. מסכום זה עלינו לנכות את סכום הפרמיה ששולמה עבור האופציה (נניח 500 ש"ח) – והרווח שקיבלנו הינו 1500 ש"ח.

בכל יום חמישי האחרון בחודש בשעה 09:45 (בקירוב) מתבצעת "פקיעת אופציות". ימי פקיעת האופציות נחשבים לסוערים במיוחד ומרכזים עיניין רב בקרב משקיעים וסוחרים רבים. בימים אלו מחזורי המסחר גדולים משמעותית ביחס למחזורים הרגילים.

 

מבצע

 

מדוע לסחור באופציות מעו"ף ?

1. האופציות הינן כלי גידור מצויין אשר באמצעותו ניתן להגן על השקעה במדדי המניות (כמובן באופציות על מניות יכולות לתת הגנה גם על מניות ספציפיות).

2. האופציות הינן כלי מצויין למינוף ההשקעה. באמצעות סכומי כסף קטנים ניתן ליצור רווחים משמעותיים ממש כאילו השקענו בתיק השקעות גדול.

3.  שימוש מושכל באופציות מעוף יכול לתת מענה רווחי למצבים רבים בנכס הבסיס: עליה, ירידה, דשדוש.

 

שוק המעו"ף מתאפיין במספר קבוצות של שחקני מעו"ף שניתן להבדיל ביניהן בקלות רבה:
הקבוצה הראשונה היא – "המגדרים" – אלו שחקנים שמבצעים את הפעולות הבסיסיות הביותר בשוק זה. אופציות המעו"ף נועדו במקור ליצירת גידור או הגנות ( מעיין סוג של "ביטוח" של המשקיעים בפני תהפוכות בשוק ). המגדרים מבצעים בדיוק פעולות אלו לדוגמא: משקיע שמחזיק במניות המעו"ף וחושש מירידה חדה ופתאומית בערכן של מניותיו רוכש אופציות PUT / אופציות מכר – וכך מגן על עצמו כיוון שאם ערכן של מניות ירד ערכן של האופציות שרכש יעלה.

קבוצה שניה של שחקני מעו"ף הינה קבוצת הסוחרים / ספקולנטים – אשר מבצעים פעולות מסחריות פשוטות של קניה ומכירת אופציות מתוך הערכות שהם מבצעים על מצבו של השוק. מיותר לציין שסוחר מעו"ף מצליח מייצר תשואות גבוהות יותר מסוחר מניות מניות מצליח כיוון שפעולותיו של סוחר המעו"ף הן פעולות ממונפות ביחס של 1:100 כלומר עבור השקעה יחסית קטנה ניתן להרוויח כסף רב.

 

 

קבוצה שלישית של סוחרי מעו"ף הינה קבוצת הסוחרים המקצוענים. קבוצה זו פועלת על-פי אסטרטגיות מסחר מורכבות המותאמות לנתוני השוק. כיום ישנם מקצוענים שנעזרים באסטרטגיות מסחר אוטומטיות שהם למעשה מזינים למחשבים מתקדמים אשר מסוגלים לנתח במהירות רבה נתונים רבים ו/או כשלי שוק ולשדר בהתאם לכך פעולות לבורסה.

 

המסחר באופציות מעו"ף מתייחס ל-2 מצבים שונים:
הראשון הוא: קניה ו/או מכירה של אופציות CALL ( קולים ) או אופציות PUT ( פוטים ).
השני הוא: כתיבת אופציות CALL ו/או אופציות PUT .
ההבדל בין שני המצבים הוא בעיקר ברמות הסיכון המצויות בכל מצב. בעת קניית אופציות קול או אופציות פוט אנו משלמים פרמיה. היה והעסקה בה בחרנו צלחה וידענו את הכיוון הנכון – הרווחנו. היה ולא הצלחנו – הפסדנו את כספי ההשקעה (הפרמיה). במילים אחרות הרווח שיכול להיווצר הוא בלתי מוגבל אולם ההפסד מוגבל לגובה הפרמיה.

במצב השני אנו כותבים אופציה מסוג כלשהו ואז – היה והרווחנו הרווח מוגבל לסכום הפרמיה ששולמה לנו. במידה והפסדנו ההפסד יכול להיות בלתי מוגבל (לכן כותבי האופציות נעזרים בהגנות נוספות ע"מ לא להקלע למצב שבו ההפסד שנוצר להם גדול מידי). שוק אופציות המעו"ף הוא למעשה משחק סכום אפס לכל דבר (אלא אם מדובר בסוחרים שקנו ומכרו בזמן קצר לסוחר אחר) היות והרווח של האחר נגזר באופן ישר מההפסד של האחר וזאת בשונה משוק המניות שבו סוחר יכול לקנות מניה מסויימת למכור אותה ברווח וגם זה שקנה אותה יכול לעשות בדיוק אותו דבר ועדיין להרוויח וכך הלאה.

 

מדוע אם כן, מפסידים סוחרים רבים כל כך את כספם ממסחר באופציות?

1. האופציות בבסיסם הינם כלי נהדר יחד עם זאת מתוקף היותו כלי מסחר ממונף טועים רבים מהסוחרים ושוכחים ששימוש לא מושכל באופציות מעוף יכול לעבוד גם לרעת הסוחר. כאשר כלי מסחר ממונף עובד לרעת הסוחר הוא בדרך שוגה בקבלת ההחלטות ומפסיד סכומי כסף ניכרים.

2. החמדנות הרבה והרצון העז "להביא את המכה" ולהרוויח סכום כסף גדול בזמן קצר גורם לסוחרים להמר את עצמם לדעת מבלי להבין לעומק את שורש המסחר באופציות ולכן הם מפסידים.

3. חוסר ידע והבנה בתחום האופציות גורם לכך שסוחרים נוטלים על עצמם סיכונים גבוהים וסיכויים נמוכים, במילים פשוטות קונים חלומות בכסף גדול. מי שקונה חלום בכסף גדול סופו לצאת בלי החלום ועם כסף קטן. הכרת תחום האופציות על בוריו ימחישו לסוחר את רמות הסיכון והסיכוי שלו בכל עסקה.

 

גולשים שצפו בעמוד זה אהבו גם את עמוד: אסטרטגיות מעוף, מסחר באופציות, מדד ת"א 25

 

תגיות: אופציות מעו"ף, מסחר באופציות מעו"ף,  קורס אופציות מעו,, קורס אופציות מעו"ף, מסלול אופציות מעו"ף, אופציות מעוף כלכליסט, מדד ת"א 25

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.