הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה

איזון אקטוארי

איזון אקטוארי
גופים מבטחים כמו למשל קרן פנסיה או חברת ביטוח  יכולים להמצא באחד מבין שלושה מצבים:
1. גירעון אקטוארי
2. עודף אקטוארי
3. איזון אקטוארי
המצב הראשון, גירעון אקטוארי הוא מצב שבו נוצר הפרש שלילי (חוסר) בידי הגוף המבטח בשל  הכנסות עתידיות נמוכות מדמי ביטוח או דמי גמולים מעמיתים, לעומת ההתחייבויות של הגוף המבטח למבוטחיו.
המצב השני, עודף אקטוארי הוא מצב שבו נוצר הפרש חיובי בידי הגוף המבטח של הכנסות עתידיות גבוהות מדמי ביטוח או מדמי גמולים מעמיתים לעומת התחיבויות של הגוף המבטח למבוטחיו.
המצב השלילי הוא כמובן האידיאלי – איזון אקטוארי. מצב של איזון אקטוארי הוא מצב של שוויון בין הנכסים להתחייבויות כלומר כשאין עודף או חוסר אצל הגוף המבטח / קרן הפנסיה למבוטחיו.
גירעונות או עודפים אקטואריים יכולים לנבוע מתנודתיות בשיעורי התשואות שהשיגה הקרן על השקעותיה, או לחילופין כתוצאה מאי התאמה בין ההנחות האקטואריות המוקדמות לבין הנתונים בפעל (לדוגמא, מספר נכים בפעל גדול ממספר הנכסים אשר נצפה לפי ההנחות האקטואריות(.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.