הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה

פקודות מסחר

פקודות מסחר נפוצות בבורסה לני"ע:

 

פקודת "בצע בשער הפתיחה"– ATO- at the opening
פקודה הניתנת להנחה בשלב הפתיחה בלבד (עד לשעה 09:45). ההוראה אומרת במילים פשוטות בצע את פעולת המסחר לפי השער / המחיר שייקבע בתום שלב הפתיחה.

פקודת "הגבלת מחיר" – LMT- limit
זוהי למעשה פקודת המסחר הנפוצה והשימושית ביותר. הפקודה הזו באה להגביל קניה/מכירה לשער מסויים. בעת הזנת ההוראה אנו מגדירים שער/מחיר מקסימלי אותו אנו מוכנים להשקיע בעבור קניית הנייר שבו אנו חפצים או לחילופין שער/מחיר מינימלי שבו נסכים למכור את הנייר בו אנו מחזיקים.

לימיט בשלב הפתיחה – LMO – limit at opening
פקודת הגבלת שער הטובה לשלב הפתיחה בלבד. פקודה זו תבוטל אוטומטית אם לא בוצעה בשלב הפתיחה.

בצע בשער נעילה – ATC – at the close / LMC limit at close
כרבע שעה לפני סיום יום המסחר נקבע "שער הנעילה", השער הוא אחיד לכל העסקאות המתבצעות בשלב הנעילה – והוא נקבע ע"י הבורסה לני"ע. חישוב השער הוא לפי ממוצע המכירות בחצי השעה האחרונה של המסחר. במידה ותרצה לבצע עסקה בשער שונה מהשער הנקוב - לא תוכל לעשות זאת.

פקודת עצירת הפסד - SL - STOP LOSS -

פקודה אותה מגדיר הסוחר כנקודה האחרונה בה הוא כסוחר מוכן להשאר בפוזיציה שלו. עם הגעת נייר הערך לשער הנקוב בהוראה תופעל מיידית פקודת עצירת ההפסד (בשער MARKET) והעסקה תסגר בשער הטוב ביותר הקיים באותו רגע. מומלץ להבין היטב את משמעות השימוש בפקודה זו טרם עשיית השימוש בה שכן שימוש לא מושכל בפקודה במיוחד (אך לא רק) במניות דלות סחירות יכול להביא לסגגירת הפוזיציה בשערים רחוקים ושאינם בהכרח רצויים ע"י הסוחר.

פקודת עצירת הפסד בהגבלת שער - STOP LIMIT

פקודה אותה מגדיר הסוחר כנקודה האחרונה בה הוא כסוחר מוכן להשאר בפוזיציה שלו. עם הגעת נייר הערך לשער הנקוב (שער הטריגר) בהוראה תופעל מיידית פקודת מכירה בלימיט הנקוב. בעת השימוש בפקודה זו אין חובת ביצוע היות ואם בשער הנקוב בלימיט לא יהיו קונים או לא תיהיה כמות מספיקה של קונים יתכן כי ההוראה לא תבוצע.

פקודת BUY ABOVE

פקודה המשמשת בעיקר סוחרים על בסיס ניתוח טכני. בפקודה זו מגדיר הסוחר שער קניה בהוראת "MARKET" (ביצוע מיידי) באם השער יטפס (ויפרוץ רמת התנגדות מסויימת) ויגיע לשער גבוה יותר מהשער הקיים.

פקודת TAKE PROFIT

פקודת לקיחת רווח בשער טריגר המוגדר מראש ע"י הסוחר. בשער הטריגר תשודר הוראת לקיחת רווח בשער לימיט (אין חובת ביצוע).

FOK - FILL OR KILL -

פקודת "פיל אור קיל" אומרת לברוקר בצע "הכל או כלום". זוהי פקודת מסחר שמשמשת בעיקר סוחרי אופציות מבוססי אסטרטגיות אשר להם חשוב מאוד כל פרט בעסקה והם אינם יכולים להסתפק ב"ביצוע חלקי". מובן מאליו כי בהוראה זו אין חובת ביצוע.

 

פקודות מסחר FOK

IMMEDIATE OR CANCEL - IOC -

פקודת מסחר שמשמעותה בצע באופן מיידי או בטל ההוראה. משמשת בעיקר סוחרי אופציות. כאמור, גם בסוג פקודה זו אין חובת ביצוע.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.