הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה

סוגי ריביות

ריבית - התשלום הכספי שמשלם הלווה למלווה בעבור השימוש  בכספו בתקופת זמן מוגדרת.


ריבית פריים (PRIME) - היא ריבית בסיס שנקבעת על ידי הבנקים כריבית ללקוחות מועדפים. את ריבית פריים נהוג לסמן אותה באות P . ריבית פריים משמשת כבסיס להשוואה בקביעת שיעור הריבית של הלוואות במגזר הפיננסי כולו, ומגוון רחב של מכשירים פיננסים צמוד אליה. לקוחות הבנקים המבקשים ללוות סכום כלשהו או לקבל תמורה בעבור כספם המופקד יפנו לבנקאי שלהם אשר ינקוב בערך מסויים ביחס לריבית הפריים לדוגמא: "הריבית שתאלץ לשלם לבנק בעבור ההלוואה הינה ריבית פריים + 1%"  ( ריבית פריים היא ריבית שמשתנה מעת לעת - על כן כולם נוקבים בערך היחסי בהשוואה לריבית הפריים).  גולשים שחיפשו נושא זה גלשו גם בדף טבלת ריביות
 
ריבית אפקטיבית - ריבית הלוקחת בחשבון את אפקט הריבית דריבית (ראה ערך- ריבית דריבית). 
 
ריבית בנק ישראל - הריבית הנקבעת אחת לחודש על ידי בנק ישראל. ריבית זו הינה הריבית הבסיסית לאשראי לא צמוד. נגיד בנק ישראל מודיע על שיעור הריבית ביום שני הקודם ליום חמישי האחרון בחודש, ורק ביום חמישי נכנס השינוי לתוקף.
 
ריבית דריבית - כאשר הריבית מחושבת גם על הריבית הנצברת, בנוסף לקרן.

ריבית ריאלית - ריבית נומינלית בניכוי עליית המדד. הריבית הריאלית מודדת בכמה עלה כוח הקנייה שלנו בפועל לאור עליית המחירים במשק, כלומר נלקחת בחשבון שחיקת ערך הכסף כתוצאה מעליית האינפלציה. כלומר: הריבית הריאלית אותה קיבלנו במידה והריבית הנומינלית הנקובה היתה 8% בשנה שבה עלה המדד בשעור 6% היא רק 2% [ 2% בלבד= 6%-8%] . 
 
ריבית נומינלית - ריבית נקובה על הלוואה או פיקדון ללא הצמדה למדד. לדוגמא ריבית נומינלית שנתית של 10%לפיקדון של 100,000 ש"ח תיתן לנו בסוף שנה 10,000 ש"ח אלא שבהתחשב בעליית מדד שנתית בשעור של 5% הערך הריאלי של הכסף יעלה רק ב-5%, כלומר כוח הקנייה הריאלי שלנו גדל רק ב-5,000 ש"ח.

 


שערי ריביות בחסות פורקס פרוז

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.