הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה

תעודת סל

תעודת סל  /ETN - Exchange Traded Note – תעודת סל היא נייר ערך הנסחר באופן רציף בבורסה לני"ע בת"א בדומה למניות רגילות ושתשואתה זהה לזו של נכס הבסיס אותו היא מחקה. התעודה מקנה למשקיעים את היכולת לקנות או למכור את כל מניות המדד דרך ני"ע אחד (תעודות סל מניות) וערכה מבוסס על ערך מדד המניות אחריו היא עוקבת.כמו כן, ישנן תעודות סל העוקבות אחרי מחירי סחורות (נפט/ כסף/ זהב/ תירס וכו'), מט"ח וכן תעודות סל בחסר (שורט). בארץ נעשה שימוש רב בנגזרים כדי להצמד למדד בחלק גדול מתעודות הסל. תחום תעודות הסל הופך לפופולרי יותר ויותר בשנים האחרונות בעיקר בגלל יתרונותיהן של התעודות, כגון: נזילות גבוה לכל אורכו של יום המסחר, עמלות נמוכות ביחס לתחומים בהם מעורבים מנהלי השקעות, חוסר התלות בכישוריו של מנהל התעודה, אפשרות המכירה בחסר (SHORT - שורט) באם מעריכים שסקטור מסויים עתיד להחלש וכו'. למעשה תעודות הסל מעניקות למשקיע פיזור הנחוץ לגיוון תיק ההשקעות במינימום מאמץ ומינימום עלויות מסחר. יתר על כן, תעודות הסל מאפשרות פיזור אופיטמלי גם לבעלי תיק השקעות קטן יחסית, אשר אלמלא הייתה אפשרות פיזור תיק ההשקעות באמצעות תעודות הסל לא היו יכולים לייצר פיזור מספק. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.