הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מאמרים שוק ההון >> מהו מסחר באופציות ?

מהו מסחר באופציות ?

הסבר מהו מסחר באופציות

לרבים מאיתנו המסחר באופציות נחשב לתחום המסוכן של הבורסה. התחום האסור. "מי שנוגע באופציות מפסיד את כספו" – קובעים בנחרצות אלו שמעולם לא נגעו באופציה וניזונים בעיקר משמועות.
מנגד נחשב המסחר באופציות לסוחרים הבקיאים כתחום רב משמעות הבא להגן על השקעתם, לשמר את ערכה של ההשקעה וגם להפקת רווחים נאים מאוד במצבי שוק שמהם לא ניתן להרוויח במסחר במניות.
אז אחרי ההקדמה הקצרה זה המקום להסביר מהו המסחר באופציות ?
האופציות הן סוג של חוזה בין מוכר האופציה לבין קונה האופציה. חוזה בעל כללים קבועים וידועים מראש, שכלליו מוכתבים ע"י הבורסה לני"ע. האופציה היא חוזה שבו מתחייב המוכר לספק סחורה מסוימת, בכמות ידועה מראש, במחיר ידוע מראש ובמועד ידוע מראש. בישראל המסחר באופציות נפוץ מאוד בעיקר על מדד מניות המעוף המהווה נכס הבסיס לעסקה (הסחורה).
קיימות שתי סוגי אופציות: אופציית רכש (אופציית קול) ואופציית מכר (אופציית פוט). אם קנית אופציית מכר אתה כנראה מאמין שמדד המעוף עומד לרדת ואם קנית אופציית רכש אתה כנראה מאמין שמדד המעוף עומד לעלות.
לכל אופציה יש מועד פקיעה, מועדי הפקיעה הינם אחת לחודש – בסוף החודש. כמו כן, לכל אופציה יש מחיר מימוש,  אופציית קול 1200 תזכה את רוכש האופציה ברווח אך ורק אם מדד המעוף בפקיעה יהיה מעל 1200 נק'.
כנהוג במסחר בנגזרים, גם המסחר באופציות הינו מסחר במינוף. קניית אופציית קול על מדד המעוף שקולה לקניית 100 יחידות מדד המעוף.
המסחר המקצועני באופציות מעוף חושף את הסוחרים לביצוע אסטרטגיות מסחר מתוחכמות שאותן ניתן ליצור אם משלבים בין 4 האפשרויות: קניית קולים, מכירת קולים, קניית פוטים, מכירת פוטים ועושים זאת בשערי פקיעה שונים, במועדי פקיעה שונים וביחסים שונים ומשתנים בין כמויות האופציות הנרכשות / הנמכרות בכל כיוון.
המסחר באופציות הינו אחד מתחומי המסחר המסעירים ביותר בעולם. אין כל ספק שסוחר חסר ניסיון המהמר על כיוון עלול להפוך את המסחר למסוכן מאוד עבורו אך סוחר מיומן המבין ושולט ברזי התחום עשוי להרוויח סכומי כסף נכבדים מידי חודש.


תגיות: מסחר באופציות | אופציות מעוף | מהו מסחר באופציות | הסבר מהו מסחר באופציות

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.