הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מאמרים שוק ההון >> מהו מסחר בבורסה ?

מהו מסחר בבורסה ?

הסבר מהו מסחר בבורסה

מסחר בבורסה הפך לשם גדול למסחר פשוט ביותר. מהו המסחר בבורסה ? המסחר בבורסה הינו מסחר בניירות ערך מסוגים שונים התבצע נכון להיום באופן אלקטרוני (דרך העברת פקודות במחשב או לחילופין דרך דילר המשדר אותן לבורסה באמצעות המחשב שלו).
על מנת ליצור מסחר מסודר והוגן לכל הסוחרים הוחלט ע"י הנהלת הבורסה על קביעת סטנדרטים ואחידות במסחר המהווים כמעיין כללים למסחר. במסחר בשוק החופשי שבו קונים נניח ירקות אין כללים מסודרים אך בבורסה יש כללים ואלו באים כדי לשמור על הסדר ועל ההגינות.
כמו במסחר בכל שוק גם בבורסה יש לכל מניה ביקושים והיצעים שהם למעשה קונים ומוכרים המסודרים בתוכנת המסחר כספר פקודות. בראש ספר הפקודות מופיעות הפקודות הרלוונטיות ביותר כלומר מחיר וכמות הביקוש במחיר הגבוה ביותר וממול יופיע מחיר וכמות ההיצע הזול ביותר הקיים באותה מניה. כאשר יש מפגש במחיר שבין הביקוש וההיצע – מתבצעת עסקה שבה עוברות המניות מהמוכר לקונה וספר הפקודות מתעדכן באופן מיידי בהתאם.
לעיתים זה אולי נשמע מעט מורכב אך העינין כולו הופך פשוט להפליא כשמביטים בספר הפקודות. יתרה מכך, לסוחר ההדיוט אין למעשה אפשרות לטעות משום שאף אם הקליד מחיר ביקוש גבוה נניח 100 ₪ למניה אך מחיר ההיצע הקיים באותו רגע במניה עומד רק על 90 ₪ - יהיה מחיר העסקה בשער 90 ₪.


מהו מסחר בבורסה | מסחר בבורסה | הסבר מהו מסחר בבורסה

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.