הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מאמרים שוק ההון >> מהו מסחר במניות ?

מהו מסחר במניות ?

הסבר מהו מסחר במניות מהו מסחר במניות

לא פעם חשבת להקים עסק קטן (או גדול) לעצמך. עסק שיעבוד ויניב עבורך רווחים. חשיבה מצוינת – אין בכך ספק. אך האם חשבת על כך שניתן לקנות עסק פעיל או להצטרף לעסק קיים ופעיל כשותף? לעסקים וחברות רבים יש יותר מבעלים בודד (ריבוי שותפים) ולכל אחד מהם חלק מסוים בבעלות על העסק / החברה.
מניה היא נייר ערך המקנה חלק בבעלות בחברה המקנה בעלות חלקית בזכויות והשליטה בחברה ובכלל זה זכות הצבעה, זכות לקבלת דיבידנד (חלוקת כספי רווחי החברה הצבורים) וזכויות בפירוק. לכל אחד מהבעלים ישנן מניה או מניות, כלומר זכויות וחובות הנוגעות לבעלות בחברה וליחסים בין בעלי המניות האחרים. חלק מהזכויות שמקנות המניה הן זכויות כלכליות (כספיות), ומכאן שהמניה היא נכס השווה כסף. חלוקת המניות בין בעלי המניות מייצגת את שיעור הבעלות של כל אחד מהם בחברה. דהינו, מעמדו של מחזיק המניה ילך ויתחזק ככל שיש בידיו יותר מניות.
מניות של חברות ציבוריות הרשומות למסחר בבורסה, מעצם היותם נכס סחיר השווה כסף הופכות להיות כלי שרת לייצור רווחים בידי המחזיקים בהם. ככל שהביקוש למניה עולה – כך עולה גם מחירה ולהיפך.
המסחר במניות של חברות שאינן נסחרות בבורסה אפשרי רק בדרכים מורכבות שלא נכנס אליהם במאמר זה אך המסחר במניות הרשומות למסחר בבורסה הוא תהליך פשוט ביותר. כדי לסחר במניות של חברה כלשהי נכנסים למערכת המסחר (או מתקשרים לחדר המסחר) ומשדרים פקודה לקניה או מכירת מניה מסוימת בהתאם לצורך. שידור פקודה שכזו אורך לכל היותר דקה עד 2 דקות ובזאת תם התהליך. ספר הפקודות הממתינות לביצוע חשוף לעיניהם של כל הסוחרים ומחירה של המניה נקבע כתוצאה של מפגש מחירים בין הקונים למוכרים כלומר בין הביקוש להיצע באותו נייר ערך.
תהליך המסחר קצר אך יחד עם זאת מתנהל תחת כללים ברורים ואחידים שמכתיבה הנהלת הבורסה לניירות ערך והרשות לניירות ערך. המסחר מפוקח בכל רגע נתון למניעת יצירת מניפולציות ע"י גורמים המנסים להפיק רווחים בדרכים לא חוקיות.

 

מהו מסחר במניות | מהו מסחר בבורסה | מסחר בבורסה | מסחר בני"ע | מסחר בניירות ערך

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.