הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מאמרים שוק ההון >> מהו מסחר בשורט ?

מהו מסחר בשורט ?

הסבר מהו מסחר בשורט ? מהו מסחר בשורט

כולנו (או לפחות רובנו) מכירים את דרך המסחר הבסיסית שבה רוכשים מניות של חברה כלשהי וממתינים לעליית ערכן ע"מ שנוכל לממש רווחים. לא כולנו יודעים שניתן להרוויח גם מירידת ערכן של מניות. יצירת רווחים מירידת ערכן של מניות אפשרי ע"י מסחר בשורט. מסחר בשורט או כפי שהוא מכונה בשפה המקצועית "מכירה בחסר" הוא למעשה ביצוע העסקה הרגילה והמוכרת לנו בסדר הפוך.
כולנו שואפים לבצע את הפעולות בסדר הבא: ראשית, לקנות מניות בזול ושנית למכור את אותן מניות ביוקר. ביצוע הפעולות בסדר הפוך מתבצע כך: ראשית מוכרים את המניות ביוקר (מניות מושאלות, מניות שאין לנו באמת ולכן אנו צריכים להשאילן ע"מ שנוכל למוכרן, על כן נקראת הפעולה "מכירה בחסר") ושנית, לאחר ירידת ערכן של המניות נבצע רכישת המניות בזול.
אותה פעולה בדיוק רק בסדר הפוך !
מכירה בחסר או שורט היא פעולה שאנו עדים לה כמעט מידי יום מבלי שנבחין בה או מבלי שנשים לב אליה. אם למשל נחליט לרכוש לבתינו מסך טלוויזיה או מקרר ונכנס לחנות מוצרי החשמל הקרובה לבתינו סביר להניח שנשלם למוכר, נקבל קבלה והזמנה והמוצר יגיע אלינו בתוך 14 ימים. למעשה המוכר עושה על גבינו סוג של עסקת שורט. הוא קודם כל מוכר לנו את המוצר ביוקר ורק לאחר מכר הולך וקונה עבורנו את המוצר המובטח בזול. ההפרש שבין מחיר המכירה למחיר הקניה נותר בידיו. במידה ולאחר הרכישה שביצענו מחיר המוצר עלה משמעותית המוכר יפסיד כסף משום שהוא התחייב לספק לנו את המוצר בתאריך מסוים ובמחיר ידוע מראש והתחייבות זו תקוים.
בבורסות רבות בעולם ניתן לבצע עסקאות שורט בלחיצת כפתור אך בישראל פעולה זו לא נפוצה מאוד משום שהיקפי המסחר לא תמיד מאפשרים זאת בכל המניות.
מסחר בשורט | עסקת שורט | מכירה בחסר | עסקת מכירה בחסר

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.