הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מאמרים שוק ההון >> מהו מסחר ממונף ?

מהו מסחר ממונף ?

הסבר מהו מסחר ממונף

רבים מאיתנו שומעים את הביטוי מסחר ממנוף אך לא כולנו מבינים את משמעות הביטוי. מסחר ממונף הוא מסחר שבו הסוחר רוכש נכס מסוים מבלי שיש בידיו את מלא הסכום הנדרש לרכישה. השימוש בעסקאות ממונפות מתאפשר אך ורק כאשר יש בידי הרוכש די בטחונות לביצוע העסקה.
דוגמאות למסחר ממונף ניתן להביא מתחומי מסחר רבים. הדוגמא הנפוצה והמוכרת ביותר היא רכישת דירה באמצעות שימוש במשכנתא. הרוכש מחזיק בהון עצמי נמוך משווי הנכס הנרכש אך באמצעות שימוש בהלוואה (משכנתא) מצליח הרוכש לרכוש את הנכס. ההון העצמי של הרוכש מהווה כרית ביטחון עבור הבנק המלווה ולכן הוא נקרא "ביטחונות". כרית הביטחון נועדה למצב שבו שווי הנכס הנרכש ירד ויעניק לבנק די זמן לבצע שינויים בהלוואה, לדרוש עוד ביטחונות או למכור את הנכס הנרכש. שהרי אם בטחונות אלו יהיו נמוכים מידי עלול הלווה לא להחזיר את ההלוואה משום שהעסקה הופכת עבורו ללא כדאית.
עסקאות ממונפות בשוק ההון קיימות במגוון נגזרים: חוזים עתידיים, מט"ח, אופציות למיניהן ועוד. בכולם נדרש הרוכש למתן ביטחונות בלבד אך במקביל עליו להבין כי ירידה בערך הביטחונות עשויה להביא לסגירת העסקה ע"י הברוקר.
שימוש במינוף יכול להיות מדהים אם מרוויחים אך יכול לשמש חרב פיפיות בעסקת הפסד. אם נדרש הסוחר למתן בטחונות בשיעור של 1% בלבד מגובה העסקה אזי הוא ממונף ביחס של 1:100 . במקרה כזה רווח של אחוז אחד בודד בעסקה מכפיל את רווחי הסוחר פי 100 ולפיכך הוא מכפיל את כספו עם כל תנודה של 1% בנכס הבסיס. מאידך, שינוי של 1% בנכס הבסיס בכיוון המנוגד לכיוון העסקה שהאמין בה הסוחר תביא להפסד מלוא כספו.


תגיות: מסחר ממונף | מהו מסחר ממונף | הסבר מהו מסחר ממונף

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.