הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מאמרים שוק ההון >> גם אתה פראייר של עולם ההשקעות ? Best Trader

גם אתה פראייר של עולם ההשקעות ? Best Trader

מכירים את האימרה: "בכל שולחן פוקר יש פראייר אחד, אם אתה לא מזהה את הפראייר בשולחן הפוקר - כנראה שזה אתה". כך בדיוק עובד גם עולם ההשקעות. כדי להפוך מסרדין לכריש עליך להבין מה קורה מאחורי הגב שלך ולהתאים את עצמך לכללים. אם אתה לא רוצה ללמוד את כל הכללים אז קבל כמה טיפים שיעזרו לך להשקיע


אם גם אתה משקיע או סוחר בבורסה ומשלם דמי משמרת ועמלות גבוהות ומיותרות לבנק - אז אתה פראייר, אם הכסף שלך תקוע בפק"מ ומקבל ריבית אפסית - אתה פראייר (וכנראה שהבנק שלך בנתיים נהנה מהכסף שלך), אם הסכמת לתת צ'אנס להשקעות של חברות שמבטיחות לך להרוויח ע"י רובוטים מתוחכמים כסף בזמן שאתה ממשיך בעיסוקך הרגילים - גם במקרה הזה אתה פראייר כי אין נוסחאות קסם. דע שיש עוד פראיירים רבים כמוך, אבל אפשר לעשות את זה אחרת, לצאת מהמעגל הזה ולהפסיק להיות פראייר. במאמר זה ננסה לתת כמה טיפים שיעבירו אותך מעמדת הפראייר לעמדת הווינר. פראייר של השקעות


נתחיל בעמלות המטורפות שגובים הבנקים בישראל. טוב כאן זה באמת די פשוט. לא צריך להיות "גאון" כדי להבין שהבנקים מנצלים את היתרון המובנה שלהם בתור הגוף שמחזיק בכספינו וגובים שלל עמלות מיותרות שכמעט לא מותירים לך כסוחר בבורסה סיכוי להרוויח משהו מהעסקה לאורך זמן. כי מה לעשות ? כשמשלמים עמלות גבוהות אחוזי ההצלחה יורדים.
ישנם שני סוגים עיקריים של חברי בורסה, אלו שהם בנקים ואלו שאינם. העברת תיק ההשקעות שלך מהבנק לחבר בורסה שאינו בנק, משאירה את ניירות הערך בגוף אשר מפוקח על ידי הבורסה והרשות לניירות ערך. אם אתה משקיע לטווח ארוך ונמצא בבנק, אז כשהריבית נמוכה כמו היום, העמלות המיותרות שאתה משלם לבנק מוחקות לך חלק מהותי מהתשואה השנתית. אם אתה משקיע לטווחים קצרים יותר ובעיתים תכופות יותר, אתה צריך גם עמלות אטרקטיביות וגם מערכות מסחר מתקדמות. חבר בורסה שאינו בנק, מדבר את שפת ההשקעות והמסחר, וככזה יכול לתת לך ערכים רבים נוספים בתחום: מידע תומך החלטה (כמו עבודות אנליזה), ליווי מקצועי מבעל רישיון, גישה ישירה לחדר מסחר, קורס השקעות ומסחר ללא עלות ועוד.
כדי לשנות את כללי המשחק במקרה הזה חייבים להבין שהיום קיימות חלופות טובות יותר והם מסחר דרך בתי השקעות שהינם חברי בורסה, הם מפוקחים ע"י הרשות לניירות ערך והם מעניקים חווית מסחר ברמה אחרת הכוללת: עמלות מוזלות, חדר עסקאות ייעודי, מערכות מסחר מתקדמות מאוד וגם שירות ברמה אחרת כגון מענה טלפוני ע"י דילר מקצועי ולא ע"י פקידת בנק שאינה בהכרח בקיאה במסחר בורסאי.
אם אתה קורא מאמר זה אתה ככל הנראה אתה מבין שכאשר כספך יושב בבנק בפק"מ אתה מקבל ריבית אפסית ובאופן אבסורדי אתה מפסיד כסף בכל יום שעובר משום שכספך נשחק. מדדי המחירים לצרכן עולים בקצב שנתי של כ-2%-3% ואילו הריביות שלהם אתה זוכה הן 0.1% בקושי. יחד עם זאת, אסור לאבד את התקוה, אם תלמד לבנות לעצמך תיק השקעות בעל פיזור הגיוני ושקול שבו התנודתיות תהיה סבירה תוכל להרוויח ולראות פרי מהשקעתך גם בלי להדיר שינה בלילה. כמובן שלשם כך עליך לקבל סיוע מקצועי, אנליזות, והכוונה ראויה.
השוק הפרוץ של היום מקל עם חברות שרלטניות ש"מוכרות" קזינו מסווה של השקעות ולכן משקיעים רבים נוטים לתת לשרלטנים להמר על כספם ולמחוק להם אותו אחרי שקיבלו הבטחות לתשואות מדהימות. אם כבר נתת למנהל כספים לנהל את כספך כדאי שתדע מול מי אתה עומד. ודא שמדובר בגוף חשוף המנהל קרנות נאמנות הנסחרות בבורסה, ודא שלגוף יש רישיון ניהול תיקים, ודא שהגוף מפוקח ע"י הרשות לניירות ערך (ולא ע"י שום גוף אחר), בדוק מהי רמת המינוף שאותו מנהל תיקים מציע לך (אם המינוף גבוה זה כנראה יפגע בך בשלב כלשהו, מוקדם או מאוחר). קח בחשבון שאם תקל בכללים אלו קיים סיכוי סביר שכיסך יפגע ואולי יפגע משמעותית.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.