הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מאמרים שוק ההון >> לבנות תיק השקעות חכם במינימום מאמץ

לבנות תיק השקעות חכם במינימום מאמץ

איך בונים תיק השקעות חכם שיהיה קליל ונמרץ בעליות ויחד עם זאת חסין מספיק בתקופות הסוערות? ריכזנו עבורכם  כמה מכללי הברזל החשובים ביותר

אחרי אינספור שעות של ניתוחי השוק, קריאת הררי ספרים ומאמרים מקצועיים, האזנה להרצאות מפי הגדולים ביותר בתחום ההשקעות וגם ים של שעות שיחות סלון והכרת דרך החשיבה של המשקיעים הפרטיים הקטנים החלטתי לרכז פעם אחת ולתמיד עבורכם הקוראים שהחליטו להשקיע כמשקיעים עצמאיים את הנקודות המרכזיות שחייבים ליישם כשבונים תיק השקעות חכם.
מבחינתי תיק השקעות חכם, שבנוי היטב הוא לא תיק שעושה קסמים ומייצר תשואה מדהימה בכל ברבעון! מי שמחפש קסמים בוודאי לא ימצא אותם במאמר זה. תיק שבנוי היטב הוא תיק שיתן לכם לישון טוב בלילה גם בתקופות סוערות. תיק לאורך זמן. רבים בונים תיק השקעות נפלא אבל מגלים שבעת גל הירידות המשמעותי הראשון אין להם את היכולות המנטאליות לשאת את תנודות התיק ולכן מוכרים אותו ומחפשים לבנות תיק מאוזן יותר לאחר מכן. בדיוק לשם כך נבנה מלכתחילה תיק בריא וכזה שירוץ אתכם לאורך זמן (שנים ארוכות). למרות זאת, על כל משקיע להכיר בעובדה שגם תיק השקעות מאוזן ובריא עשוי לספוג חבטות לא קטנות בתקופות סוערות ואף לספוג זעזועים של עד 1/3 מגודל התיק. בניית תיק השקעות

כללי הברזל שלי:
- בניית הרכיב המנייתי בתיק תהיה בפיזור גלובלי. רק פיזור על כל שווקי העולם ימנע תנודה חריפה מידי בתיק במקרה של קריסה של מדינה או יבשת ספציפית (לא חסרות לנו דוגמאות לכך מהשנים האחרונות – ראה מדינות באירופה).


- מחקרים רבים מלמדים שקשה מאוד להכות את המדדים, ועל אחת כמה וכמה לעשות זאת לאורך זמן. אי לכך ההשקעות יתמקדו במוצרים מחקי מדד כמו קרנות ו/או תעודות סל שיעניקו את תשואת המדד שבו בחרנו להשקיע ולא לנסות להכות אותו (גם אם ננסה להכות את המדד ברוב המקרים בכל מקרה לא נצליח). בעת בחירת מנהלי הקרנות/ בתי ההשקעות/ מנהלי תעודות הסל יש לתת את הדעת גם לפיזור בין המנהלים ע"מ להימנע חלילה מריכוז כל הכסף אצל חברה/מנהל אחד, כמו כן עלינו להתחשב בגובה דמי הניהול (שהרי בכל מקרה מדובר במוצרים מחקים כך שאין יתרון למנהל אחד על משנהו).


- תינתן עדיפות להשקעה במוצרים שבהם הדיבידנדים או הריביות מושקעים בחזרה ישירות במדד / בתעודה / בקרן ולא מחלקים אותו כמזומן למשקיעים וזאת במטרה לצבור רווחים על בסיס ריבית דריבית ובכדי להימנע מתשלום מס רווחי הון.


- רכיב אגרות החוב בתיק יהיה מקביל לגיל המשקיע. תיק של משקיע צעיר כבן 30 יכול ליטול על עצמו סיכון גבוה יותר כי יש לו זמן לתקן נפילות / קריסות / זעזועים בתיק ולכן ישקיע 30% מהתיק באג"ח ואת היתר במניות. משקיע בן 75 יבנה תיק מאוד סולידי שירכיב 75% אגחי"ם בדיוק מאותה סיבה. האגחי"ם הקונצרניים יבררו היטב כך שלא יוכנסו לתיק אגחי"ם שלא קיבלו דירוג A+ לפחות. לחילופין או במקביל ניתן לרכוש אג"ח מדינה. בכל מקרה האגחי"ם יהיו בעלי מח"מ קצר של עד 4 שנים וזאת כדי לא להיחשף יתר על המידה לשינויים בגובה הריבית.


- מרכזים את כמות הרכישות לתדירות של פעם ברבעון כדי להימנע מתשלום עמלות גבוהות (עמלות מינימום). באותה הזדמנות (אחת לרבעון) מבצעים איזון בין רכיבי התיק, רכיב שעלה מידי ימכר / ידולל ע"ח רכיב אחר שירד וזאת כדי לשמור על אחוזי המשקלים שקבענו לכל רכיב בתיק.


- בניית תיק השקעות ותיחזוקו לעולם לא יהיו מושלמים אם לא תשלמו עמלות קניה / מכירה הוגנות. בכדי לקבל עמלת מסחר זולה והוגנת תוכל להיעזר בשירותיה של חברת בסט טריידר שיעניקו לך מענה ופתרון איכותי הן למסחר בארץ והן לשווקים הבינלאומיים האחרים.

  

תגיות: מסחר בבורסה | השקעות בבורסה | בניית תיק השקעות

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.