הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מאמרים שוק ההון >> מסחר במניות לעומת מסחר ב-CFD's

מסחר במניות לעומת מסחר ב-CFD's

מהם ההבדלים בין מסחר במניות מול מסחר CFD's ?

סוחרי מניות רבים לא ממש הצליחו להבין את פשרו של מכשיר המסחר הייחודי שנקרא CFD's והחל לתפוס תאוצה בעשור האחרון. במאמר זה ננסה לעמוד על ההבדלים שבין מסחר במניות לעומת מסחר ב-CFD's. מסחר במניות מול מסחר CFD's
ובכן, ראשית נתחיל בהגדרה הבסיסית, CFD's זה למעשה חוזים צמודים על מניות ומדדים, במקומות מסוימים  נקראים ה- CFD's גם חוזי הפרשים. מה פשרו של המוצר הזה?  מדובר בכלי מסחר המאפשר מסחר ממונף על מניות ומדדים והוא נפוץ בעיקר במניות מוכרות (בגודל בינוני ומעלה) הנסחרות בבורסות המרכזיות בעולם. לכאורה, מסחר במניות נושא בחובו סיכון לא מבוטל גם ככה ואם נוסיף עליו גם מינוף הרי שאנו עשויים ליטול סיכון גדול מידי ... אז זהו שלא בדיוק. הרגולציה המחמירה בארה"ב לא מאפשרת מסחר תוך במניות בארה"ב למי שגודל החשבון שלו נמוך מ-25,000$. מה לעשות, לא לכולנו יש סכום פנוי כזה למסחר במניות בארה"ב ולכן חשבונות רבים נפתחים גם כשגודלו של החשבון נמוך מ-25,000$ אך חשבונות אלו מוגבלים ולא מותר בהם מסחר תוך יומי. כל זאת כאמור כשמדברים על מניות (STOCK), הברוקרים הגדולים בארה"ב מצאו דרך להעניק שירות טוב יותר גם ללקוחות הקטנים שלהם ופיתחו מוצר שנקרא CFD's ה- CFD's מאפשר מסחר תוך יומי גם למי שגודל החשבון שלו קטן וכדי להקנות לכך גם מימד כספי בעל ערך איפשרו להשתמש במינוף כך שגם מי שחשבון המסחר שלו קטן ומאמין במניה מסוימת יכול להרוויח לא מעט כסף. בפועל יהנה הסוחר רק מההפרש שבין שער הקניה לשער המכירה מבלי יתר הזכויות המוענקות לבעלי המניות כגון: קבלת דיבידנדים וכו' אך את רוב בעלי החשבונות הקטנים שגם כך סוחרים תוך יומי זה ממש מעניין.
קיימים עוד מספר הבדלים בין להחזיק במניה לבין אחזקת חוזה הפרשים:
- סוחר שקונה CFD's בעסקת לונג רגילה משלם ריבית בגין האשראי הממונף שנטל. אם ביצעת עסקת שורט ב- CFD's תקבל חלק מהריבית שהיית מקבל לו היית פותח עסקת לונג.
- כאמור, אם קנית CFD's לא תהיה זכאי לקבל דיבידנדים המחולקים לבעלי המניות. אם מכרת CFD's בשורט והמניה חילקה דיבידנד יחייבו אותך בתשלום הדיבידנד.
מסחר ב- CFD's לא מתאים לכל סוחר, זהו כלי ממונף וייחודי שיש לו לא מעט יתרונות אך אם אתה בעל חשבון גדול סביר להניח שלא תזדקק למינוף המוענק ע"י הברוקר.


מסחר במניות לעומת מסחר ב-CFD's | מניות מול חוזה הפרשים | מניות ממונפות | חסרונות ויתרונות למסחר במניות במינוף | וול סטריט

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.