הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מאמרים שוק ההון >> קופת גמל / קרן השתלמות בניהול אישי – IRA

קופת גמל / קרן השתלמות בניהול אישי – IRA

בואו נדבר קצת על החיסכון לטווח הבינוני והארוך באמצעות קופת גמל ו/או  קרן ההשתלמות. בשנים האחרונות החליטה המדינה לאפשר לחוסכים לנהל בעצמם את החסכונות. בשפה המקצועית זה נקרא IRA  - Individual Retirement Account.
בשיטת IRA יכול העמית לנהל את ההשקעות בעצמו או למנות מנהל תיקים מטעמו. לשיטה זו יש לא מעט יתרונות וחסרונות שבהם ננסה לגעת כאן.תמונת אווירה IRA

יתרונות ניהול הכספים ב-IRA:

1. העמית שולט בעתידו הכלכלי תוך שהוא קובע את מדיניות ההשקעה באופן בלעדי. בקופ"ג או בקרן השתלמות ישנם מספר מסלולים מוגבל שרק מתוכם יכול העמית לבחור ולא תמיד נמצא מסלול המתאים לציפיותיו. רק כך העמית מחליט על מדיניות ניהול הכספים ותמהיל הנכסים  בהתאם למצבו האישי, ומצב השווקים והוא לא צריך להסתמך על שיקול דעתו של מנהל הקופה / הקרן.
2. יכולת תגובה מהירה בהתאם למצב השווקים. לעמית יש מערכת מסחר אישית שבה הוא יכול למכור ולקנות נכסים בכל רגע נתון ובלחיצת כפתור (ובעמלות נמוכות).
3. כשאתה מחזיק בהגה אתה לא חי בחשש מתמיד כשהשווקים צוללים מפני הלא נודע. התיק שבחרת שקוף עבורך ולא נסתר כפי שקורה בעת שהוא מנוהל תחת מסלולי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות המסורתיות.
4. הטבות המס הקיימות בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות נשמרות על אף שאתה מנהל את כספי החסכון. חשוב להדגיש שקרן השתלמות היא אפיק ההשקעה היחיד לטווח בינוני המזכה בפטור ממס רווחי הון, בנוסף קיים היבט חשוב של דחיית מס כלומר אם תפקידו לקרן ההשתלמות מעבר לתקרה המותרת (כ-18,500 ₪ בשנה), אמנם לא יזכו אתכם בהטבת מס בשכר (לא מוכר כהוצאה) וגם יהיו חייבים במס רווחי הון בעת משיכת הכספים מהקרן, אבל לא תשלמו מס על רווחי ההון של ניירות הערך שתמכרו בדרך, במילים פשוטות דחיית המס שווה עבורכם לא מעט כסף!
5. מעוניין בבחירת מנהל תיקים מטעמך – קיימת אפשרות בחירה במנהל תיקים לניהול כספי החיסכון על בסיס צרכיך ומטרותיך. רצוי לבחור במנהל איכותי אך גם כזה שיגבה שכר הוגן ולא גבוה מידי.
6. דמי ניהול ועלויות מסחר מופחתים. לא לכולנו ברור עד כמה חשוב לעמוד על דמי ניהול מופחתים. דמי הניהול יכולים להצטבר לעשרות ואף למאות אלפי שקלים במהלך החיים (תלוי בגודל התיק). כל שבריר אחוז קובע. במיוחד נכון הדבר למי שאסטרטגיית ההשקעה שלו היא בכל מקרה פסיבית ובוחר במסלול "מחקה מדד" כלשהו... ומשלם דמי ניהול גבוהים (בגלל הניהול) ועשוי לחסוך המון כסף אם יבצע את חיקוי אותו מדד בעצמו במסגרת ניהול אישי – IRA. עלויות דמי הניהול במסגרת IRA  יכולים לחסוך כ-50% בהוצאות דמי הניהול ביחס לאלה המשולמות בקרנות ההשתלמות ובקופות הגמל.

חסרונות ניהול הכספים ב-IRA

1. נדרשת הבנה בניהול כספים ויכולות מנטאליות. חוסך חסר ידע עלול ליטול על עצמו סיכונים לא מבוטלים. אי לכך מוטב לחסרי הידע בנינו לאמץ אסטרטגיית השקעה פסיבית (כגון: קניה עיקבית של מדד מסויים, שכן ידוע שאף מנהל תיקים לא יכה לאורך זמן את מדד המניות שהן הוא משקיע).
2. ניהול הכספים עשוי לגזול זמן יקר הכרוך בבחירה ואיתור נכסים להשקעה, קביעת התמהיל, בחירת אסטרטגיית השקעה וכו'.
3. במקרה של מינוי מנהל כספים עשוי להיווצר מצב בו עלויות מנהל הכספים בנוסף לדמי הניהול הופכות את עיניין ההשקעה לעסק די יקר.

 

לפרטים נוספים על IRA - קופת גמל בניהול אישי - השאר את פרטייך וניצור איתך קשר בהקדם


תגיות: ניהול תיק במסלול IRA | ניהול תיק אישי | IRA גמיש | קופת גמל בניהול אישי | שליטה על כספי קופת הגמל וקרן ההשתלמות


 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.