הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה

אסטרטגיית מכירת M


בדומה לאסטרטגיית מכירת אוכף גם אסטרטגיה זו מורכבת ממכירת מספר אופציות "מחוץ לכסף" אך באסטרטגיה זו משלבים גם רכישת אופציות בכסף. העיקרון דומה למכירת אוכף, השטחים המכוסים הם בטווחים רחבים בציר הרווח. באסטרטגיה זו נכנסים לעסקה מנקודת רווח ונשארים ברווח כל עוד השוק לא נע מעבר לנקודות הקיצון שהגדרנו. במקרה של פקיעה לאחר תנועה חדה שלא חצתה את נקודות הקיצון שהגדרנו נמקסם רווחים למקסימום האפשרי בעקבות קבלת תשלום הן עבור האופציות / אופציה שרכשנו והן עבור האופציות שכתבנו. במקרה של חציית נקודות הקיצון המוגדרות נעבור להפסד.

 

ביצוע אסטרטגיה:

מוכרים / כותבים מספר אופציות קול במחיר מימוש גבוה וכותבים אופציות פוט בשער מימוש נמוך. במקביל רוכשים / קונים אופציית קול ואופציית פוט בכסף.

 

לדוגמא:

נניח שמדד המעוף נמצא כעת ב-1170 נק'.

הערכתינו היא שהחודש המסחר בנכס הבסיס יתנהל ביציבות יחסית אך תיתכן גם תנועה של כ-5% (בתוך תחום התנודה הסבירה שהגדרנו) וששער הפקיעה יהיה רחוק במידת מה מ-1170 נק' (נניח 1100 נק').

נמכור 5 אופציות קול בשער 1250 נק'  וגם 5 אופציות פוט בשער 1100 נק' באמצעות הכסף שקיבלנו ממכירת האופציות נרכוש אופציית פוט 1170 וגם אופציית קול 1170 (נתכנן את כמות האופציות שיימכרו כך שלאחר הרכישה עדיין ישאר בידינו עודף לאחר הרכישה – ובכך נתחיל את האסטרטגיה מעמדת רווח).

 

גרף מצב האופציה לפקיעה יראה כך:

 

 אסטרטגיית M

 

 

 

יתרונות האסטרטגיה:

מתחילים מעמדת רווח וכל עוד נכס הבסיס נסחר בתוך התחום המוגדר אנו נמצאים ברווח.

הרווח שלנו גדל עד לנקודות המקסימום אם חלה תנועה מסויימת.

טווח כיסוי רחב מאוד.

לעיתים יספיקו שבועיים של יציבות בנכס הבסיס ע"מ לקבוע רווחים נאים היות ומחירי האופציות נשחקים במהירות וע"י כך ניתן לרכוש את האופציות שמכרנו במחירים נמוכים (לסגור פוזיציה לגמרי או להותיר בידינו רק את האופציות הנרכשות).

 

חסרונות האסטרטגיה:

חשיפה גדולה למצבים של תנודות חדות מאוד בנכס הבסיס.

רווח מוגבל מול הפסד בלתי מוגבל.

 

האסטרטגיה מתאימה למצב שוק יציב או שוק עם תנודה סבירה, מתאים למצב שבו מעריכים שלא עתידה להתחולל תנועה חדה מאוד בשוק (קריסה חדה ופתאומית או פריצת רמות מחירים לאחר דשדוש ממושך/ירידה גדולה).

 

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.