הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 1.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 1.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

מוות ומיסים

כאשר נשאל אדם חכם, מה בטוח בחיים, הוא השיב שיש לפחות שני דברים כאלה: מוות ומיסים.

אין זה המקום כמוהן לדבר על החלק הראשון, אבל על החלק השני אנסה להרחיב במקצת. ליתר דיוק, אנסה לומר כמה מילים על מס ערך מוסף, מס האהוב על המנהיגים כל כך. לטובת המע"מ נאמר שהוא מס קל לגבייה, קל לשליטה מרכזית, וקל לשינוי (אם לא מכעיסים את יו"ר ועדת הכספים). כמו כן, לרוב האוכלוסייה, שינוי בו מורגש פחות, מאשר מס ישיר כמו מס הכנסה, או מס בריאות.

אבל לרעתו נאמר שכבר הוכח שהוא פוגע בשכבות החלשות יותר, כי בהן מוצאים למחייה הרבה יותר הכנסה שוטפת, מאשר בשכבות היותר מבוססות של החברה. האופי הלא פרוגרסיבי שלו גורם אם כך להעמקת העיוות החברתי, הגדל והולך גם כך.

אם זה המצב, מה בעצם מושג עכשיו בהעלאת המע"מ, ומס הכנסה ביחד? בדיוק מה שהממשלה רוצה: לקחת מכולם משהו. מהעשירים ועד מעמד הביניים ייקחו בעיקר מן ההכנסה. ומן החלשים, אשר אינם משלים מס ישיר, ייקחו דרך המע"מ.

רגע, מי משני הציבורים האלה חופפים? מעמד הביניים כמובן! אלו ייפגעו גם בהכנסה, וגם במע"מ. וכך, נושאי לפיד המחאה, ובוא נודה על האמת, עיקר הציבור, ימשיכו להיות הפרה החולבת לעמידת המדינה ביעדי חברות הדירוג.

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.