הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 10.5.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 10.5.2012 - מאת משה שלום FXCM

גשם גשם בוא!

התבשרנו היום על המלצה מעניינת מטעם כלכלני סיטי בנק (אחד מן הגדולים בעולם): להמטיר גשם של דולרים על ראשי האזרחים, כצעד של תמריץ אולטימטיבי, וכפתרון אפשרי למשבר הכלכלי. סליחה! זה כבר רעיון שהופרך באוויר מזמן, וזאת על ידי בן ברננקי, הרבה לפני תחילת המשבר ב-2007.

ב-2002, לפני היותו ראש הפד, תיאר בן ברננקי צעד קיצוני זה, כאחד מן המעשים האפשריים שימנעו את קיומה של החיה הרעה, והמסוכנת ביותר בעיני הבנקאים המרכזיים: הדפלציה. למעשה, הוא הסביר לנו אז שבידי הבנקים המרכזיים אוסף עצום של כלים, כאשר זריקת כסף היא הציורית ביותר.

כמובן שצעד זה נתפס אז כבלתי סביר ביותר. כהערת אגב, דעתי תמיד הייתה שאם היו אכן שולחים צ"קים לאזרחים, זה היה הרבה יותר מועיל מאשר לכסות הפסדי המהמרים של וול סטריט, והסיטי של לונדון. זה היה יוצא גם הרבה יותר זול. עד עתה, "נזרקו" על ראשי מנהלי המוסדות הפיננסיים כ-14 טריליון דולר !!.

אבל אם נחזור לנושא: האם נגיע אי פעם למצב שהאזרח יוכל לקבל עזרה ישירה? זה נראה היום ממש ההיפך ממה שעושים. אובמה וצוותו, וכל אנשי רומני המאיימים על הממשל הקיים, מציעים קיצוצים בהוצאות או מיסים חדשים. צעדים כאלה כמובן מקטינים את המזומן בכיס של האזרח, ולא מגדיל אותו.

מה קורה פה? למה הכסף אינו ניתן למי שיכול באמת לייצר צמיחה מלמטה? את התשובה אשאיר לכם לנחש על ידי מספר אחד קטן: החשיפה של הבנקים באירופה, מול אג"ח מדינה מפוקפק, גדול יותר מכל התל"ג של היבשת. באירלנד המדינה נכנסה לבעיה רק בגלל הלאמת הבעיה, וצעד כזה בספרד יביא אותה מייד לפשיטת רגל.

ויוון? הסיוט של בריסל מתרחש ממש לנגד עינינו: אין עם מי לדבר עכשיו!  אין ממשלה, ואין סיכוי בינתיים לממשלה, שתסכים להמשיך את מדיניות הגוש (גרמניה). בזמנו חושב שיציאת יוון מן הגוש תעלה כטריליון יורו לכל גורמי תגובת השרשרת. רגע, זה לא היה גובה של ה-LTRO שמריו דרגי התפאר בו כל כך?

 

בברכה ובהצלחה רבה,

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.