הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 10.7.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 10.7.2012 מאת משה שלום FXCM

מסים והקלות

המס על הבורסה חוזר לכותרות. האם ההעלאה שלו היא הגורם למה שקורה היום בבורסה שלנו? האם המחזורים האפסיים, הם תוצאה ישירה של ה"התאמה" שנעשתה, כדי לממן חלק מן ההטבות שהובטחו בדוח טרכטנברג?

לנמנום הקטלני של שוק המניות שלנו, ניתן למצוא הרבה סיבות:
קיץ (חופש)
שווקי חו"ל תזזיתיים, וחסרי כיוון ברור
בריחה מסוימת של משקיעים זרים, מאז שהמדינה שלנו הוכנסה לקבוצת ה-OECD
בריחה של חלק נוסף מן הזרים, עקב ביצועי החסר של הכלכלה שלנו לאחרונה
שינויי המדיניות לגבי הגירעון
וכמובן את המצב הגיאופוליטי, סביב ה"אביב הערבי", והגרעין האיראני.

כפי שניתן לראות, יש הרבה סיבות לאותו נמנום. העניין הוא שהמס היה הקש ששבר את גב הגמל. במקום לתת עידוד להשקעה על ידי מס נמוך יחסית (בארה"ב הוא כיום 15% לעומת 25% אצלנו), וזאת למרות כל הגורמים שציינתי לעיל, המס מהווה מכשול נוסף.

וכך, אין וודאות שהחזרת המס למצבו הקודם, ישנה במהות את הרצון של המשקיעים המקומיים, והזרים, להכניס כסף לשוק ההון שלנו, אבל צעד כזה יהיה הושטת יד של רצון טוב מצד השלטון, כלפי מגזר זה של האוכלוסייה. אבל זהירות: אם ינסו להטיל כנגד צעד מקל זה, מס נוסף על הפיקדונות, כפי שמדובר כעת, עדיף כבר לא לעשות דבר. ניסיון הפיצוי ייצור אי כדאיות קשה בהפקדה באותן פיקדונות, שגם כך לא מניבים כמעט דבר, ויביאו חזרה את תופעת "כסף הבלטה" שנשכחה זה מכבר.

הצעד הנבון ביותר, והברור, נמצא באמצע הדרך הוא: החזרה של המס ל-20%, והטבה נוספת (כמו בחו"ל) למשקיעי טווח ארוך, והכנסות מדיבידנד. שני סוגי השקעות אלו, טובים ליציבות הפירמות והמשק, ולא ל"מהמרים" המנסים לעשות קופה רגעית.

 

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.