הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 11.10.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 11.10.2012 - מאת משה שלום FXCM

פסימיות מזויפת ועדכון לדולר-שקל

רבים שואלים את עצמם על הסיבה לפסימיות השוררת עכשיו במערכת הפיננסית של נכסי הסיכון. אומרים לנו שזהו מימוש רווחים קלאסי של "קנה את השמועה ומכור את העובדה", לאחר שהשווקים נבנו יפה כל כך לקראת ההרחבות הכמותיות.

אומרים לנו שזו תקופת מעבר עד הביצוע בפועל של אותן הרחבות, ושמשפיעה גם עונת דוחות, המראה כמה הכלכלה האמיתית רחוקה מן האופוריה הפיננסית. לעומת כל אלו, אני מציע הסבר נוסף: הכנה לקראת ראלי סוף השנה.

כמניפולציה רגילה של מי שקובע בשוק, ה"גדולים" פשוט רוצים לקנות בזול יותר את מה "יודעים" שיעלה. ואיך הם יודעים שיעלו הנכסים האלה? הבה נסקור את מה שאמור להתרחש לקראת אותו ראלי סוף שנה: סיום חוסר הוודאות של הבחירות בארה"ב, פתרון לפחות חלקי של ה"צוק הפיסקאלי", כניסה לפעולה של רוב תוכניות ה-QE הגלובליות, וכמובן עונתיות חיובית מדהימה.

למרות שמהות הבעיות כולן (באירופה, בארה"ב, בבריטניה, ביפן, ובקרוב בסין) לא נפתרות, אלא רק נדחות, הכסף החינמי החדש יצטרך ללכת לאן שהוא, והמקום הקל ביותר עבורו יהיה כמובן בערוץ המוכר, והידוע, של נכסי הסיכון הפיננסיים.

בהינתן שלא יהיו הפתעות פתאומיות גיאופוליטיות, דעתי היא, וזו רק דעתי הצנועה כמובן, שהראלי של סוף השנה הזו יירשם כאחד היפים והחזקים מאי פעם.


גרף

 

הדולר שלנו ממשיך להיות מיוצב סביב רמת ה-3.85 למרות ההלוך ושוב, הדי גדול, שקורה הן במניות והן באירו בעולם. יש כנראה כוחות מאוזנים הנוגדים כאן אחד את השני בנכס המקומי הזה: מצד אחד, החשש מעליה בריבית של בנק ישראל, עקב עלייה דרמטית מדיי של האינפלציה המקומית, ושמירה על דירוגה של ישראל, המביאים את הדולר לירידה, או ליתר דיוק המביאים את השקל לנטייה לעליות.

מצד שני, המימושים המתמשכים של המניות בעולם, והירידה החדה יחסית בערכו של האירו בעולם, אמורים היו להביא לחיזוקו של הדולר המקומי גם כן. כוחות מאוזנים אלו, ועומק שוק כה קטן מייצרים אנומליה של יציבות יחסית, וזאת באזור די מעניין מבחינה טכנית.

כאן, סביב 3.85 קיימת רמת תמיכה היסטורית די חשובה (מאמצע יוני השנה), אשר בזמנו יצרה תחתית כפולה. כמו כן, קיימת כאן רמת פיבונצי של שני שליש תיקון, מן העלייה שקרתה בין 3.70 ו-4.09. כאשר לוקחים בחשבון את כל הנתונים האלו, והעובדה שמתקיימת כרגע סטייה חיובית בין המומנטום ובין המחיר (בגרף 4 שעות), ניתן להניח בסבירות גבוהה שהכוחות הפועלים לכיוון העולה של הדולר, הם בעלי הכוח הגדול יותר, והם שכרגע ינצחו במאבק הנמצא באיזון הנוכחי.

 

 

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.