הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 11.7.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 11.7.2012 מאת משה שלום FXCM

אוסטרליה

על פי הערכת כלכלנים שונים, אוסטרליה יכולה להיות ספרד הבאה. למה? כי כל רכיבי הבעיה הספרדית נמצאים, בצורה זו או אחרת, במבנה הכלכלי האוסטרלי, למרות ההקשר הגיאוגרפי השונה כל כך של שתי המדינות האלו.

התרכזות בכמה תעשיות בודדות, כאשר המכרות היא העיקרית שבהן, בועת נדל"ן שנבנתה על ידי עלייה של 10% לשנה במחירים, בעשור האחרון, ופער ממוצע של 150% בין הוצאות להכנסות של אזרחי המדינה, מהווים איום מתמיד ברקע למדינה הנראית כרגע במצב טוב ויציב.

יש לזכור שגם ספרד בזמנים הטובים שלה הייתה מציגה מאזן תשלומים חיובי, עקב ההכנסות ממיסים הגדולות מן הנדל"ן, ומן התיירות שלוותה לשגשוג. ריבית גבוהה הביאה לה גם כסף זר, והרבה, בדיוק כמו שכסף זר מהווה היום מנוף חיובי להצלחתה הכלכלית של היבשת החמישית.

מה יהיה הטריגר לשלב הקשה? אלך ישר לברור מאליו ואומר: סין. תלותה של אוסטרליה ביצוא משאביה, היא עקב אכילס שלה. במידה והלקוחה הגדולה שלה תכנס למיתון קשה, ולא רק להאטה קטנה, מגדל הקלפים יכול בהחלט להתחיל להתערער, ולקרוס. ומי יבוא להצילה? פה זה מתחיל להיות מעניין.

אוסטרליה, במידה ותהפוך לסוג של ספרד, תחסר את מה שיש לספרד: גב. זו תהיה הדוגמא הראשונה למדינה גדולה יחסית, ללא אבא, ועם בעיות פוטנציאליות הגדולות על ארגונים כמו ה-IMF או הבנק העולמי.

אולי עד אז יהיה איחוד פיסקאלי, ומוניטארי, עולמי?

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.