הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 12.12.2011 - מאת משה שלום - FXCM

סקירת מט"ח יומית 12.12.2011 - מאת משה שלום - FXCM

אכזבה, שוב.

 

יש דבר אחד ברור מאז הפסגה של ה-9 לדצמבר, הזמנים מתקצרים והולכים. פעם, היה לוקח כמה חודשים לאכזבה לתפוס את מקום ההתלהבות המקורית. לאחר מכן, לקח חודש, שבועות בודדים, והנה הגענו למצב של ימים.

 

שיווק אותה פסגה היה כרגיל כפסגה "גורלית" שבה יימצא שוב ה"פתרון". הצלחתו של השיווק הזה הוכח כמינימאלי, ואת זה ניתן לראות מייד במבנה המחיר של היורו, ה-S&P, ובכלל בכול קומפלקס נכסי הסיכון.

 

היורו שוב מתחת ל-1.33 וזה אומר הכול על האמון של המשקיעים בהבטחות "מרקוזי". ברור היה לכול שכל המגבלות החדשות בנושא הפיסקאלי (ש"הפרטים עליהן יגיעו במרץ" !!) לא יוכלו לעודד את הספקנים הרבה זמן. השאלה היא למה הפסגה הצליחה להעלות את מערך הסיכון ביום שישי?

 

מסתבר שבתוך בליל הדיבורים חסרי המשמעות מן ההנהגה הגרמנו-צרפתית, היינו חייבים להקשיב דווקא לראש ה-ECB החדש, ובמיוחד בפרט די מוצל בדבריו בדבר החלטתו של הבנק לקבל כערבות להלוואות בנקאיות נכסים בעלי "איכות נמוכה יותר מהרגיל".

 

כך, למעשה, נפתח מנגנון QE אירופאי. לא ה-QE שאנו רגילים אליו (Quantitative Easing) אלא אחר לגמרי: Qualitative Easing. ל-ECB כידוע אסור לקנות למאזנו נכסים ללא בטחונות מאזנות, ולכן הוא איננו יכול לייצר את ה-QE הרגיל, שבו הפד כה התמחה. אבל, בהורדת איכותן של הביטחונות החדשות, הוא בהחלט יכול להוון את המערכת הבנקאית החולה, דרך הדלת האחורית. וזו הסיבה, שלדעתי, נכסי הסיכון עלו ביום שישי.

 

עכשיו, פשוט חזרנו לבעיות היותר קשות, והן יכולתו של היורו לשרוד את תקופת החגים הקרובה.

 

 

דולר-שקל:

 

החלשת היורו בעולם דוחף את הדולר בעולם, ואצלנו, למבנה מחירים עולה. כפי ש-3.70 ו-3.73 נחצו , יש עכשיו לצפות לכך שהיעד הבא: 3.76 יהיה בהישג יד.

 

רמות התמיכה החשובות חזרו להיות:3.73, 3.70, 3.67 ואח"כ 3.64. לעומת זה, מעבר מעל  ל-3.80 יצביע מייד ל-3.82.

 

משה שלום

ראש מחלקת המחקר - FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.