הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 12.9.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 12.9.2012 - מאת משה שלום FXCM

האדום החביב עלינו

היום לא ארחיב על סופר מריו, ביג בן, או כל נגיד אחר, שממשיך לעוות לנו את הזירות הפיננסיות. היום אביא בפניכם שני מספרים די מדהימים: קצת יותר מ-50% מן הציבור הישראלי נמצא באוברדראפט וכ-30% מן הציבור נמצא בחריגה מן המסגרת.

אני לא יודע מה איתכם, אבל כאשר שמעתי את המספרים האלה פעם ראשונה פשוט נפלתי מן הכיסא (זה בסדר, הכיסא לא גבוה...). אם נקשר זאת לחוב הממוצע שלוקח על עצמו זוג צעיר לקניית דירה, ולפדיונות בקרנות הגמל וההשתלמות שהגיעו לרמות חדשות, נוכל לסכם ולומר: האדום בשורה התחתונה ממש לא מפחיד את הישראלי הממוצע. הוא מממש את מה שהוא יכול, אבל לא עוצר את רמת חייו גם כאשר המימוש מסתיים.

אולי האיום המתמיד מן הצד הביטחוני ממעיט מן העוצמה של הבעיה הפסיכולוגיה הכרוכה במצב כזה, אבל לדעתי זה מצב לא נורמאלי של חברה. וזאת כאשר אנו נמצאים לכאורה עדיין בצמיחה של 3.5% (על פי הלמ"ס). מה יהיה במצב של מיתון? לא כמו יוון או ספרד חלילה, אלא נניח כמו צרפת (0% צמיחה) או אפילו כמו זה של ארה"ב (1.5% צמיחה).

איך כל החוב הפרטי יתנהל? אני חושש שאין לי משהו חכם לומר על פתרון לכך, כי זה יותר עניין חינוכי מאשר כלכלי, אבל אני אופטימי לגבי השינוי שמצב זה יכול לגרום, וזאת על פי האמרה הידועה "מעז ייצא מתוק". אולי הקושי שייווצר יצור את המחאה החברתית האמיתית. זו שתביא לתוצאות, ולא לוועדה שבעיקר תעלה מיסים.

בינתיים, הרשו לי לאחל לכולכם שנה טובה וברוכה, מלאה בסיפוקים אישיים, ובשיפור כלכלי משמעותי. לסוחרים אומר: אני מאחל לכם להצליח ביישום שיטה מצליחה, המביאה לתוצאות עקביות.

 

 

 

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.