הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 13.12.2011 מאת משה שלום - FXCM

סקירת מט"ח יומית 13.12.2011 מאת משה שלום - FXCM

והפעם, משהו שונה...

 

קשה לשאת את הדיבורים האינסופיים על אירופה, והניהול הכושל של המשבר שם. הבה נגוון במקצת ונסתכל על משהו אחר (לא פחות בעייתי לצערי), והוא המצב בסין. סין היא כמובן אומה עצומה וכל מה שייאמר עליה תהיה רק הכללה גסה.

 

למרות זאת ניתן לציין שהיא אומה שמצבה די מסובך בימים אלו. היציאה מן הקומוניזם נעשתה בעיקר על ידי יצירת אומה של ייצור. בעיקר ייצור לייצוא, אבל גם ייצור, ובניה מקומית, בתחום התשתיות, הנדל"ן, האנרגיה, וכו...

 

כמו כן, אין ספק ששילוב בין פוליטיקה ריכוזית, וכלכלה קפיטליסטית, הביאה את סין להצליח לבצע משימות מדהימות, בקצב מסחרר, אשר רבות מן הדמוקרטיות, מעצם היותן חברות של פשרה, לא יכלו לעמוד בהן.

 

ועכשיו, איך אותה מדינה ענקית יכולה להתמודד עם ההאטה הגלובלית? לפניה שתי בעיות אקוטיות ומיידיות:

 

הראשונה מקבילה לזו של כל בעל חנות או מפעל: הלקוחות קונים פחות. כאשר אירופה, אמריקה, ויפן נמצאות במיתון, או בצמיחה אפסית, אי אפשר להמשיך ולהגדיל את מכלול הייצור לייצוא ב-9-10% לשנה. זה כמובן מביא מייד את הבעיה החשובה יותר בעיני מנהיגי סין, והיא אספקת עבודה לאוכלוסיה גדלה והולכת.

 

הבעיה השנייה היא כמובן בועת הנדל"ן שקיימת באזורים העשירים יותר של המדינה, ושמומנה לעיתים בצורה "מקלה" ביותר. השחיתות האזורית, מערכת בנקאית חדשה יחסית, וכו.. יצרו תשתית לא בריאה כל כך בתחום זה.

 

סה"כ, סין היא מדינה בעלת רזרבות די גדולות, משאבים אדירים, ועם ממושמע, אבל נחיתה קשה בחלק מבעיותיה שציינתי, יכולה להשפיע קשות על המשקיעים הזרים שהשקיעו שם הרבה מאוד בשנים האחרונות. אני מפנה אתכם לידיעה מעניינת בתחום זה באתר CNBC.

 

דולר-שקל:

 

החלשת היורו בעולם ממשיך לדחוף את הדולר בעולם, ואצלנו, למבנה מחירים עולה. אחרי חציית 3.76 והשיא המיידי הקודם של 3.78 הדרך סלולה ל-3.80. שם יד כמובן פסגה כפולה מן העבר ולכן יש סיכוי להתנגדות לא קלה להמשך.

 

רמות התמיכה החשובות חזרו להיות:3.76, 3.73, 3.70, 3.67 ואח"כ 3.64. לעומת זה, מעבר מעל  ל-3.80 יצביע מייד ל-3.82.

 

משה שלום

ראש מחלקת המחקר - FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.