הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 13.9.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 13.9.2012 מאת משה שלום FXCM

עדכון דולר-שקל

דולר שקל

 

שוק המט"ח העולמי, כחלק מהמערכת הפיננסית הגלובלית, חיכה בקוצר רוח לסדרת האירועים שאותם נכנה: "הגברת קצב זרימת הכסף להצלת המצב". המהלך החל בכינוס ג"קסון הול, בו שמענו מבן ברננקי את הנאום הבהיר, והתקיף ביותר בזכות מנגנון ה-QE ("ההרחבה הכמותית") ששמענו אי פעם, אפילו ממנו.

שם הבנו דבר אחד: נגיד הבנק המרכזי האמריקאי באמת מאמין בתועלת של מעשיו, לטוב ולרע, ובכוונתו להמשיך ואולי להגביר כיוון זה, כל עוד המנדט שלו מחייב זאת (תעסוקה), ואינו מונע זאת (יציבות מחירים). מריו דראגי, שהיה "עסוק" מכדי להופיע בכינוס זה, היה בוודאי מכותב לרשימת התפוצה של הנאום של ד"ר ברננקי, ועשה כמיטב יכולתו ליישם את החלק שלו בתוכנית.

זה הצליח (בינתיים). בית המשפט העליון הגרמני, הבחירות בהולנד, וכל הדברים ה"קטנים" האחרים ממשיכים לתמוך באופטימיות הסביבתית, וזאת לקראת מפגש הפד של היום. עכשיו תורו של בן להוכיח לנו שיש בשר בסנדוויץ. תוכנית QE (בשם, ובצורה אחרים כנראה) צפויה על ידי כולם. כולל השווקים. הוא כנראה יספק את הסחורה.

השאלה היחידה שנשארת לשאול את עצמנו היא, האם הכול כבר "מובנה" (Discounted) בשוק? והתשובה שלי היא: לא. כפי שזה קרה עם מריו, יש הבדל בין כוונה למעשה. תחשבו על כך: אפילו אם אתם הייתם מאמינים בקיום QE, האם הייתם מהמרים על כל הקופה, רק על הבסיס הזה? כנראה שלא. הייתם מחלקים את זה בין הציפייה, ובין המעשה, וממצעים בין העלייה שלפני, וזו אחרי. כך קרה עם מריו, וכך כנראה יקרה עם בן.

לא רק זאת, אלא שהביטחון לגבי מעשי בן הרבה יותר קטן ממה שהיה לנו עם מריו. זו כמובן רק דעתי הצנועה בלבד. אם כך יקרה, נראה את השווקים מבצעים הצגה חוזרת, פעם נוספת, של התקווה לגבי יכולתם של הנגידים לפתור את הבעיה. עלייה  בנכסי הסיכון, ירידה בדולר העולמי מול המטבעות והסחורות העיקריים, ובעיני החשוב מכולם: עלייה נוספת בזהב, המהווה עכשיו את הברומטר להשחתה של המערכת המוניטארית הגלובלית.

ומה לגבי הדולר אצלנו? למה שהוא יעשה משהו אחר? הוא כנראה ימשיך לרדת, מגמתית לכיוון 3.88 או יותר. בינתיים, התגובה הטכנית סביב 3.937 אכן קרמה עור וגידים, אבל אם מה שאני חושב על בן אכן יקרה, אינני חושב שיש סיבה לראות שם עצירה רצינית.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.