הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 14.11.2012- מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 14.11.2012- מאת משה שלום FXCM

תחזיות אפוקליפטיות, ועדכון על הדולר-שקל

את הדוגמא האחרונה לתחזית אפוקליפטית, ראינו אתמול מד"ר פאבר: "אין סיכוי שבדמוקרטיה ירצו לנקוט בצעדים שיביאו לסבל עכשיו. מה שיגרום כמובן לקריסה של כל המערכת הפיננסית תוך 5 ל-10, עם הרבה יותר סבל מאוחר יותר".

הוא דיבר על אמריקה, אבל ניתן לומר זאת כמובן על כל ממשלה דמוקרטית מערבית, שעדיין שולטת על ריבונותה הכלכלית (בניגוד ליוון, פורטוגל, וכו..). הוא צודק כמובן, אבל מה האלטרנטיבה? להבא לדיקטטורה? בוודאי שלא. זה זמן מה התחילה להתבסס אצלי המחשה שלא תהיה ברירה אלא לעבור את הרע הזה, כאשר הוא יגיע, ופשוט להתכונן אליו מראש.

אינני יודע מתי הוא יקרה, ולדעתי הזמנים שהזכיר מרק פאבר די אופטימיים. מי שמסתכל על עקומות החוב של המדינות המפותחות פשוט נחרד מן המגמה המתמשכת של גידולן, למרות כל צעדי ההרחבה שננקטו עד כה. למעשה, אותם צעדים רק מחמירים את המצב. אז מתי יהיה הסדק בסכר?

כתבתי סקירה בגלובס על פרמטרים למעקב: Velocity, VIX, ריבית ממוצעת על החוב, וכו... ואני עכשיו רוצה להוסיף לכם אחד נוסף: הרווחיות הממוצעת של חברות ה-S&P. אני עדיין מנסה למצוא גרף פשוט כזה, אבל לא ממש מצאתי. זהו לדעתי גורם מכריע נוסף.

בנבואות הזעם של אנשים כמו מרק פאבר נכנס יותר ויותר גורם זה כטריגר לאסון. כפי שבועת הנדל"ן האמריקאית התפוצצה בגלל סקטור הסאב-פריים הקטן יחסית, כך, ירידה ברווחיות החברות יכולה לגרום להתחלה של כדור שלג שלילי במערכת הפיננסית המנייתית. מכאן גלישה למצב של חוסר שליטה מצד הבנקים המרכזיים, ומצד הפוליטיקאים, המרחק לא כל כך גדול.

ובכול זאת נימה אופטימית: יש כנראה עוד זמן להתכונן, אז מבלי לתת עצות ספציפיות, אני פשוט מציע לחשוב טוב על מה שאתם יכולים, וצריכים לעשות, לקראת אפשרות כזו. אם, בסופו של דבר, נינצל, בדרך נס (אולי יימצא משאב אנרגטי שישנה את המאזן כולו), והרע לא יקרה, לפחות רק התכוננו.

 

גרף

 

למרות ששום דבר מהותי לא השתנה בצד המקרו המקומי, והעולמי, אני חושב שאנו רואים התחלה של שינוי בדולר. האירו מנסה להתייצב, ולבנות התחלה של תיקון טכני עולה, עונת הדוחות מסתיימת לה לאיטה (היא הייתה עד עכשיו גורם שלילי יותר מחיובי לגבי שוקי המניות), ולא קרה דבר בחזית הגיאופוליטית אצלנו: דרומה או צפונה.

לכן, הדולר שלנו מתחיל לרדת.

כל עוד השיא של 3.944 מחזיק מעמד, ולא נפרץ כלפי מעלה, הסבירות עכשיו תהיה בכיוון מטה ולא מעלה.

יעדים כלפי מטה נשארו כשהיו: 3.911, ומייד 3.884. לאחר מכן 3.857 ואח"כ 3.84.
במידה והדולר יעלה ואכן יפרוץ את 3.944, הוא יכוון ל-3.953 ואח"כ 3.966
 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.