הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית מאת משה שלום FXCM 14.12.2011

סקירת מט"ח יומית מאת משה שלום FXCM 14.12.2011

רעידת האדמה שלא דווח עליה

בעולם הפיננסי של ימינו יש הרבה נושאים לדאוג עליהם: קריסת מדינות באירופה, חוב גדל בארה"ב, סין מאיטה צמיחה, נפט עולה לרמות מסכנות צמיחה, ועוד. למרות כל זאת, היה עד לא מזמן עוגן יציב אחד בכול אוקיינוס הבעיות האלו, והוא עמידה בכללי אתיקה, והוגנות מצד הגופים הגדולים בהם המשקיעים מנהלים את כספם.

 

פשיטת הרגל של MF Global ערערה עיקרון זה בעולם החוזים העתידיים. החברה הזו, שנחשבה בין הגדולות בעולם כברוקר של חוזים על סחורות, שברה כלל גדול אחד, והוא ההפרדה המוחלטת של כספי הלקוחות מפעילות המסחר של החברה עצמה.

 

עכשיו אנו עדים לקרקס לא קטן של "מי ידע, מתי, כמה, ולמה" כאשר מנכ"ל החברה, ג"ון קורזיין, עדיין טוען שהוא איננו יודע על מיקום 1.2 מיליארד הדולרים שנעלמו במסגרת פשיטת הרגל. מסתבר שכעת מתגלה שהוא בכל זאת ידע.

 

מקרה MF מהווה רעידת אדמה אמיתית בגלל עובדה פשוטה אחת: דבר כזה לא קרה אף פעם. התנהגות ה-CME, בורסת החוזים, גם היא מתמיהה, כי בעבר, כאשר ברוקר פשט רגל, הועברו הלקוחות, עם הפוזיציה והמזומן שלהם, לחברה אחרת, וזאת ללא הפסד. במידה והיה נזק הוא היה על חשבון ה-CME, אשר אמור לשמש כערב לטיבם של הברוקרים המורשים לעבוד דרכו.

 

מה המסקנה מכול זה? קשה לומר כעת, ויהיה עלינו לבחון היטב מי ילך לכלא, ועל מה, במקרה ספציפי זה. כמות הנענשים, וגודל העונשים יקבע לנו אם ה"רעידה" הזו נלקחה, וטופלה, ברצינות או לא, על יד הרגולטור שאמור להיות חזק יותר אחרי חוק "דוד-פראנק".

 

דולר-שקל:

 

הדולר הגיע ל-3.80, מקום הפסגה הכפולה. מבחן לא קטן להמשך. במידה והוא יעבור אותו, לפניו 3.82, 3.85 ו-3.89 כרמות התנגדות עתידיות. במידה והמבחן לא יצליח, 3.73 ומייד אח"כ 3.65 מחכים לבדוק אותו לתמיכה.

 

בטווח היומי, קבלנו בינתיים שפל, שיא, שפל, ומחכים לאישור של שיא חדש במעבר מעל 3.80.

 

משה שלום

ראש מחלקת המחקר - FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.