הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 14.6.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 14.6.2012 - מאת משה שלום FXCM

לנין והפד

כמה כותרות לפתיחת יום חדש של נמנום כללי: "נוקיה חותכת 10000 משרות, אבל המניה יורדת בכול זאת", "צמיחת סין תישאר אנמית לשנים הקרובות", "מודיס מורידה שוב את הדרוג של ספרד (מה, באמת?!)", והיפה מכולן: "עובדים ביוון נשארים לעבוד ללא שכר".

כידוע לקוראיי, אני אדם אופטימי מטבעי. אבל חייבים לומר שכותרות כאלה אינן פותחות יום עליז במיוחד. האם לנין צדק כאשר הוא אמר: "ככל שיותר רע, כך יותר טוב". לפחות בדבר אני מסכים איתו, והוא כאשר מדובר בבנקים המרכזיים, ובמיוחד בפדרל רזרב. ההתכנסות של הפד, ב-19 לחודש, תהיה צומת דרכים חשובה מאוד לגבי השווקים הפיננסיים בטווח הקרוב-בינוני.

תוצאות הבחירות ביוון, הסבל שבצנע הקשה, אשר הגרמנים ממשיכים לכפות על המדינות הנזקקות, ירידת הצמיחה בסין, ובעיקר ההשפעה הכואבת של הקריסה המהירה בנתוני המקרו בארה"ב עצמה, כל אלו ישפיעו על הפד לבצע "משהו". יש לזכור גם שזו הפגישה האחרונה שלהם שיכולה להיחשב א-פוליטית עקב התקרבות הבחירות לנשיאות בנובמבר.

אז איך לנין נכנס כאן לתמונה? ככול שהמצב ייראה גרוע, כך ה"חבילה" תהיה עוצמתית יותר. אינני חושב שנשמע את המילה QE שוב, אבל בפועל, ידובר על עוד כמה מאות מיליארדים של דולרים מן המדפסת הגדולה. הרעיון שיקסים את השוק יהיה סוג של ערבות ECB (מגובה FED) על פיקדונות בבנקים אירופיים, אבל למה לקוות לטוב ביותר ישר?

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.