הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 14.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 14.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

תחזיות

בתחילת השבוע ציינתי בסקירה המצולמת, במסגרת גלובס טי-וי, שאני צופה לירידות במדד שלנו (תא 25), ולהמשך עליות במדד האמריקאי. קיבלתי על כך תגובות רבות, התוהות איך זה ייתכן בכלל? האמת היא שהתשובה מתחלקת לשני חלקים:

תחילה נהיר הדבר לכל טכנאי מתחיל, שניתוח טכני נעשה על כל נכס בנפרד.
שנית, צריך להיות ברור גם כן, שאם קיימת קורלציה חזקה בין שני נכסים פיננסיים, אבל הניתוח מצביע על כיוון שונה, הניתוח תמיד ינצח.

לעיתים זו הצורה שבה נראה את ההתחלה של שבירת קורלציות, אשר נלקחו כמובנות מאיליהן קודם. דוגמא שאני אוהב לחזור אליה בהקשר לכך, היא הקשר שבין הדולר והזהב. לכאורה אין שני נכסים הפוכים מזה. אבל לעיתים הם עולים, ויורדים, יחיד, כאשר הזהב דווקא משנה את מהותו מנכס אנטי-אינפלציוני, לנכס מפלט מכל צרה גדולה.

עכשיו שהסברתי נקודה זו, הייתי רוצה לומר כמה מילים על העליות בעולם: העליות נעשות לאחרונה בצורה מהוססת, ובליווי של מחזורי מסחר קטנים להחריד. זה אף פעם אינו סימן טוב לבאות, למרות שכאשר מחזיקים במדד העולה, אפילו במצב טכני כזה, עדיין מרוויחים כסף, ולשורטיסטים עדיין כואב מאוד.

העיקר שה-S&P לא יעבור את 1422! למרות שהמהות של המשבר לא תשתנה כתוצאה מכך, מציאת ספרור אליוט נוסף, מתאים, יהיה סיוט לא קטן.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.