הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 15.5.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 15.5.2012 - מאת משה שלום FXCM

תחרות של ממש

שמח בעולם הסלולר. נוכל סוף סוף להירגע מן הפחד האוחז בנו, כאשר אנו פותחים את חשבונות החיוב של אספקט זה של חיינו. ממאות שקלים לעשרות שקלים, והכול במסגרת מה שהורגלנו להגדיר כשיא של עסקה טובה: "הכול כלול".

אבל, ביחד עם השמחה הגדולה, אנו רואים ירידה דרמטית של מניות החברות האלה, וירידה דרמטית ברווחיהן. נכון שהן אולי התייחסו אלינו, הצרכנים, כפרה חולבת די הרבה זמן, אבל השאלה היא עד כמה ניתן לייצר תחרות בענף מסוים, ללא הריסתו או גרימת נזק קשה בו.

במצב הקיצוני האחד, כאשר מדובר במוצר צריכה לא חיוני בעליל, כמו מכוניות ספורט או צעיפי משי, התחרות תהפוך מהר מאוד ממצב של תחרות על מחיר, למצב של תחרות על איכות. יישארו רק אלו היכולים לספק את המוצר למי שרוכש אותו ללא צורך במחשבה על מחירו.

לעומת זה, כאשר המוצר המוני, וחלק מחיינו, המחיר מהווה את זירת המאבק. העניין הוא שתחרות פרועה מדיי יכולה להביא למצב בו כולם יסבלו עקב הצורך בכדאיות העסקית המתמדת הנמצאת עכשיו תחת לחץ של מחירים יורדים.

על חשבון מי זה יקרה? העובדים של החברות יהיו הנפגעים העיקריים, לאחר מכן רמת השרות, ולבסוף הצרכן כחוליה האחרונה בשרשרת. זה אחרון, כבר יתרגל למחירים הזולים אבל יתחיל להלין קשות על הירידה באיכות.

הבה נקווה שהלחץ הממשלתי  (המוצדק עד כה) של השר כחלון על חברות הסלולר, בתחום המחירים, ילווה בלחץ דומה להבטיח רמה סבירה של שירות. 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.