הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 16.8.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 16.8.2012 מאת משה שלום FXCM

הזדמנות או אשליה

התבשרנו היום שסקטור מניות הטכנולוגיה האמריקאי הינו בעל שווי שוק גדול יותר מאשר כל השווקים האירופאים יחד. הפחד מפירוק היורו, הפסדים וחובות של חברות, ומוסדות פיננסיים אירופיים, והתחושה הכללית שה"צנע" הוא הפתרון שיש ליישם באירופה (במקום "ההרחבות" בארה"ב), מביאות את המניות האירופיות להיות בסיטואציה קשה במיוחד.

האם זו בעצם הזדמנות קניה? או שמדובר על התחלה, ודוגמא לבאות, בשוק האמריקאי?

מי שמאמין, כמוני, ששלב הדפלציה, והשפל, יקדים את שלב ההיפר אינפלציה, ברגע שהמשבר יתחיל את מהלכו הגדול הבא, יסכים עם ההנחה הנמצאת בשאלה השנייה. אבל יש הרבה אנליסטים החושבים אחרת.

כידוע ככל שמניה יורדת בערכה הבורסאי, אבל ממשיכה לפעול בצורה סבירה בכלכלה האמיתית, וממשיכה להפיק רווחים טובים, יחס המניה-דיבידנד משתפר והולך. דהיינו, צריך לשלם פחות כדי לקנות מניה שתניב דיבידנד טוב. ואם נסתכל היום על שווקי ההון בעולם כולו, נראה שההכנסה מדיבידנד הפכה להיות להיט מיוחד עקב התשואות הנמוכות להחריד של הנכסים הסולידיים.

וכך אנו מגיעים מהר למסקנה שאירופה נמצאת עכשיו במצב יחסי אידיאלי לקנייה של מניות לצורך הכנסה שוטפת, אבל לא כאמצעי לרווחי הון המבוססים על עלייה של המניה בבורסה. הכול עניין של טווח, וכמה המשקיע מוכן לסבול ולחכות, במידה ואכן יתרחש מה שאני מאמין בו, דהיינו שלב C יורד של המשבר לכיוון ה-400 ב-S&P.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.