הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 17.5.2012 - מאת משה שלום

סקירת מט"ח יומית 17.5.2012 - מאת משה שלום

לא ממש סכום אפס

בעולם החוזים זה נכון מאוד, ובעולם המניות ידוע היטב שזה ממש לא נכון. סכום אפס מייצג מצב שבו צד אחד בעסקה מרוויח את מה שצד שני מפסיד, ואין בלעדי זה דבר. כדי להרוויח (או להפסיד) בעסקה של סכום אפס, צריך להיות פעיל כנגד מישהו אחר באותה זירה.

האם במקרו כלכלה יש סכום אפס? כמובן שלא, אבל מתחילים לשמוע במדיה על ה"עובדה" שעל פיה המשבר האירופי בעצם מיטיב עם העם האמריקאי:

הוא מעלה את ערכו של הדולר, ובכך מחזק את כוח הקניה של האזרח האמריקאי.

הוא מוריד את מחירי הסחורות, ובמיוחד מחירי האנרגיה, ובכך משחרר כספים פנויים לצריכה אחרת.

הוא מעלה את קרנה של הכלכלה האמריקאית להשקעה, וליזמות.

ובעיקר הוא מוריד מכוחו של היורו להיות מתחרה לדולר בזירת מטבעות הרזרבה העולמיים.

אם היינו חסידים של תיאוריות קונספירציה היינו בוודאי מסיקים מכל זה שלארה"ב יש יד ורגל בנפילתו האיטי של קונספט היורו.

האם באמת הפסדה של אירופה היא רווחיה של ארה"ב? ציינתי כאן חלק מאותם רווחים, אבל עליי להזכיר לכולנו עובדה (הפעם מוכחת בעליל) אחת פשוטה: הפד הינו אחד השחקנים הפעילים ביותר להצלת אירופה עד כה.

ליתר דיוק נאמר שהפד (בעזרת מנגנון ה-Swaps ) מהווה את הגיבוי המאסיבי ל-ECB במקרי חירום של ממש.

מדוע? למה לפד לפעול כנגד האינטרסים שציינתי לעיל?

אם נסתכל מעבר להצהרות הברורות של עזרה לחברים בעת צרה, נבין שהסיבה נעוצה במה שלמדנו בזמן קריסת ליהמן: קיימת גלובליזציה מוחלטת של המערכת הפיננסית, ובמיוחד של ניהול הסיכונים שבה. הפסד של בנק צרפתי גדול ישפיע על בנק אמריקאי, סיני, וברזילאי כמעט באותה מהירות, ועוצמה. שוק האשראי הוא עולמי, ושוק הנגזרים (מעל 500 טריליון דולר !!) גם הוא עולמי.

הפד בוודאי ינסה עד הדקה האחרונה לדחות את הצורך לעבור חוויה דומה למה שהוא חווה ב-2008, וזאת בדמות קריסת מדינה (יוון), וההשפעות שיש על כך על הבנקים המקומיים->האירופיים->הגלובליים.

בברכה ובהצלחה רבה,

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.