הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 17.7.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 17.7.2012 מאת משה שלום FXCM

הצרכן הגלובלי

בניגוד לתחזית חיובית קטנה (0.1%+) במכירות הקמעוניות בארה"ב, קיבלנו אתמול ירידה של 0.4%. זוהי עוד מכה לתחזיות הורודות של הממשל. כאשר תוכניות ההרחבה, והתמרוץ, הובאו בפנינו בתחילת 2009, דובר על כך שב-2012 הכלכלה האמריקאית תחזור לסביבות הסביר. ז"א עד 6% אבטלה, כ-3% תוצר, וכ-85% ניצולת תעשייתית.

בפועל, זה לא קרה, כי החוב גדל, ולא קטן. אחד מן הסיבות לאי ההצלחה היא גם האשליה שהצרכן הגלובלי (בעיקר מן המדינות המפותחות) ימשיך את מנהגו לצרוך מעל ומעבר. מעבר למה? מעבר ליכולתו הנובעת מהכנסותיו כמובן.

אמנם ראינו צריכה מוגברת במדינות המתפתחות (בעיקר ממדינות ה-BRIC), אבל היה ברור מלכתחילה שזו לא תפצה על הצריכה המסורתית של העולם הישן. אם נצטמצם לכיוון הצרכן האמריקאי, נוכל לומר שאצלו חודרת לאיטה ההבנה שלא כל פרסומת לאייטם לא נדרש צריכה להסתיים בקנייה בקניון, או ברשת.

מצב החוב בכרטיס האשראי, על האוטו, על הלימודים, ועל המשכנתא, חייב להשפיע גם כן. מחיר הדלק, הנע בין 3.5$ ועד 5$ לגאלון עלה מדרגה, ולמעשה מעיק, גם כאשר הוא נמצא בתחום הנמוך של הטווח. וכך נשאלת שוב השאלה המטרידה את כל העוקבים אחר התפתחות המשבר: ביום זה של עדות בן שלום ברננקי, האם אנו במצב של פרה הרוצה להיניק הרבה יותר, מאשר עגל הרוצה לינוק?

או במילים פשוטות יותר: האם ההזרמה, וההדפסה, פוגשות ביקוש לאשראי נוסף, אשר יהווה את הטריגר ל"חזרה לנורמאליות"? כל הפרשנים שאני מעריך, ומוקיר, אומרים שלא. אולי הם יטעו בסופו של דבר, אבל בינתיים, המספרים מאז 2009 מוכיחים שהצרכן המפותח הגלובלי הגיע לקצה יכולתו לתמוך בכלכלה ה"ביקושים".

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.