הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 18.7.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 18.7.2012 מאת משה שלום FXCM

 

איזה אביב עכשיו?

http://www.screencast.com/t/3Oamgvofl

 

על פי כל הניתוחים הגיאופוליטיים, שאני עוקב אחריהם, מונים את העלייה במחירי המזון, והקושי הכלכלי שזה גרם לעמי המזרח התיכון, כגורם מכריע ליצירת ה"אביב הערבי". לא ניכנס כאן לתוצאות של אותו אביב משתי סיבות:

תחילה זה לא הפורום הנכון, ושנית (והאמת שזו הסיבה האמיתית לכך...) דעתי היא שתוצאות ה"אביב" הזה עדיין לא התגבשו מספיק כדי להביע דעה רציונאלית עליו. זו עדיין לבה רותחת, עם התפרצויות מקומיות אדירות. למדיה מגיע את הקורה בסוריה בעיקר, אבל על צפון מאלי שמעתם? מיליציות אל-קאידה הורסות שם אתרים היסטוריים בני 600 שנה, וזאת התוצאה האחרונה של ההתפרצות הלובית של אותו "אביב".

בכול מקרה, אם נתרכז שוב בצד הכלכלי של הדברים, אני מצרף להגיגים אלו גרף של מחיר החיטה. שני הקווים השחורים יושבים ב-500 וב-1000. דהיינו במרווח של 100% הפרש במחיר הסחורה הקובעת את חייהם של המון רב.

על המחיר סימנתי גם סרגל של השלכת פיבונצ"י, העוזר לנו לתת הערכה על העלייה האחרונה, אבל בעיקר על המקומות שמחיר הסחורה עוד יכול להגיע. שימו לב ליופי שבו המחיר נע בין רמות אלו, ואיך כבר עברנו את ה-223.6% עלייה מהתחתית !!.

אומרים לנו שקפיצה זו נובעת מן הבצורת האיומה הקיימת עכשיו במדינות המפיקות, כאשר גם המלאים אינם נמצאים במצב טוב. יתר על כן, מצב הזרעים הוא בכי רע, ואפילו אם נראה מזג אוויר טוב יותר בשנה הבאה, לא יהיה מספיק חומר גלם להחזיר את החסר. דרך אגב, המצב דומה כמעט בכול הגרעינים, כאשר בתירס יש ממש קטסטרופה.

ואני שואל: איזה "אביב" המחסור הזה יעורר? האם אסיה היא הבאה בתור? אפריקה? לא חסרים מקומות באנושות של 7 מיליארד נפשות. רק אזכיר כאן שדרך אחת (די מוכחת היסטורית) לצאת ממשבר כלכלי רציני (כמו זה הקיים היום בעולם המפותח) היא בעזרת מלחמה.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.