הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 19.6.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 19.6.2012 - מאת משה שלום FXCM

המתנה ומתח

סוחרי המקרו-כלכלה נמצאים במתח גדול. מה יאמר, ויעשה, הפד במפגש בן היומיים, המתחיל ביום שלישי הקרוב. ואני, ממש לא מתוח. אמנם ראינו את מה שעשתה תוכנית ה-QE1, ואחריה גרסת ה-2 שלה, ה-Twist, וההבטחה לשמור על ריבית נמוכה עד 2015, ה-Swaps ועוד...

שלא נדבר על כל הדברים שאיננו יודעים עליהם. אבל גם ראינו את ההשפעה ההולכת, והקטנה, של כל אלו על הכלכלה האמיתית. מילת המפתח היא ביטוי שקשה לתרגם: Diminishing returns ("תפוקה שולית פוחתת" (?)).

כל פעם צריך לייצר קצת יותר כסף כדי להשיג קצת פחות אפקט. מעריכים שסך כל ההדפסות-הזרמות שנעשו עד כה נע סביב 8 טריליון דולר. ומה קיבלנו בתמורה, דחייה אחרי דחייה של המהות. החוב גדל, והפוליטיקאים עדיין מחפשים "פתרונות קסם". פעם צנע, פעם צמיחה.

ולמה אינני מתוח? כי אני יודע דבר אחד: כל עוד זה יתאפשר להם פוליטית, הנגידים ימשיכו לחשוב שבכוחם להציל את העולם, ולהפעיל את המהלך שהם מכירים הכי טוב, דהיינו להציף את המערכת הפיננסית בכסף זול. התועלת תקטן כל פעם מחדש, אבל הם ימשיכו. מתי יילקח מהם מתג המדפסת? אינני יודע, אבל העמים כבר מבושלים לכך.

נשאר רק לחכות להנהגה המדינית הנכונה.

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.