הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 19.9.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 19.9.2012 מאת משה שלום FXCM

שנה חדשה

ביום הראשון של השנה החדשה, אאחל לכם שוב כל טוב. וכמה מתאים הדבר, שביום זה אנו מתבשרים על עוד תוכנית QE, והפעם ביפן. הוסיפו שם עוד 10 טריליון יין לתוכנית הקיימת, וכך מגיעים ל-80 טריליון סה"כ. אמנם זוהי רק תוספת לתוכנית שכבר רצה (כמו בבריטניה), אבל זהו מהלך משתלב היטב בתזמורת הכוללת של הנגידים המרכזיים. חסר לנו עדיין את ההקלה בגובה הרזרבות בסין, ואז נוכל לומר ש"כל העולם רוקד את מחול ההדפסה וההזרמה".

שמענו במשך החג די הרבה את הביטוי "All In" בהקשר למה שעשה הפד, אבל אני אומר יותר מכך: העולם (החלק הכלכלי הקובע שבו לפחות) הלך "All in", ולא רק דוד בן. אירופה, בריטניה, ארה"ב, יפן, וסין מרכזות עכשיו מאמץ מוניטארי אדיר מימדים כדי למנוע "משהו" שעכשיו נראה קצת פחות בבירור. יש האטה, יש אבטלה, אבל האם זה מצדיק פעולות בלתי מוגבלות בזמן, וכמות, מצד כל כך הרבה מדינות?

אני מתחיל לחשוש שמשהו הרבה יותר מעיק, וחמור, ידוע לנגידים, ולא לנו. אם יתברר שהסיבה היחידה לתאום הפנומנאלי הזה היא רק אוזלת ידם של הפוליטיקאים, אזי ימים אלו יירשמו כאחד התקופות הקשות והרעות של הכלכלה העולמית.

לעומת זאת, אם צעדים אלו אכן מהווים תרופה למה שאיננו יודעים עדיין עליו, נחכה, ונראה את אותו הדבר ונשקול. בכול אופן, ועל פניו, המעשה הגלובלי הזה הוא פרשת דרכים. אין כאן מה לחשוב או לדון יותר על סיבות כלכליות של השקעה בסקטור זה או אחר, בחברה זו או אחרת, במדד זה או אחר. באופן הפשטני ביותר ניתן לקטלג עכשיו את העולם לשתי קטגוריות: הנכסים הנהנים מן הפעילות האגרסיבית של הנגידים לעומת הנכסים הסובלים מהם.

ולמי ששואל את עצמו: האם זה יכול להביא לפתרון של בעיית החוב? אענה, כמו תמיד, בהפניה לכיוון עקומת הגידול של אותו חוב. באירופה, בארה"ב, ביפן, ובכול מקום שה-QE נעשה, עוד לא ראינו היפוך אותו עקום לכיוון היורד. רק האצה לכיוון העולה. עכשיו, גם מאזני הבנקים המרכזיים יתחילו גם הם להתנפח שוב. וכך, דוחים את הקץ לקראת זמן אחר, בו יהיה צורך להחליט: המשך ה-All In או עצירתו עקב תופעות הלוואי הקשות שלו (אינפלציה בסחורות, מחנק של אשראי בסקטורים היצרניים הקטנים ,וכו...).

ולמשקיעים: המגמה היא הקובעת. לא הדעה שלנו על מה שנעשה. אם תלכו על קונספט זה בחייכם בשוק ההון תוכלו להימנע מהרבה התלבטויות, ומבזבוז גדול של הזדמנויות.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.