הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 2.10.2012- מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 2.10.2012- מאת משה שלום FXCM

עדכון דולר-שקל ומבט על שווקי המניות

 

גרף

 

שוב חוזרים מחופשה של חג, ושוב עליות די מדהימות בשוק המניות המקומי. רמת ה-1200 נכבשה בצורה די משכנעת, וכל זאת על רקע עולם די מנומנם ויציב, הרבה יותר נמוך מן הרמות שבו הוא עצר את ריצתו מעלה אחרי ההכרזות המרחיבות של נגידי אירופה וארה"ב.

לשואל את עצמו על מה, ולמה, אנו חבים את האופטימיות האדירה בשוק המניות המקומי, ניתן למנות את הגורמים הבאים:

הקלה בחזית הסכנות המגיעות מן החובות של הטייקונים, כאשר אדוני תשובה, ודנקנר, נראים היום פחות מאיימים מאשר קודם (ראו את העליות במניות הקשורות אליהם).
שמירה על ריבית נמוכה מצד בנק ישראל (למרות נתוני אינפלציה מרימי ראש)
חידוש הדירוג היציב של ישראל
ומבחינה טכנית, יציאה מדשדוש רב-חודשי.

כל אלו, ביחד עם צפי לתיקון עולה קצר טווח של הדשדוש היורד, שאכן קרה במדדים העיקריים בעולם, ושעות מסחר מקוצרות, והנה לכם מתכון למשהו מהיר ואלים כלפי מעלה. 

בזירת הדולר, זה הרבה פחות ברור. למעשה, בניגוד למניות אין לנו מהירות, או אסרטיביות בתנועה, אלא אזור דשדוש רחב המשתרע בין 3.88 ו-3.93. אמנם ראינו היום (יום שלישי) ירידה מאוד מהירה מהקצה הגבוה של הדשדוש לקצה הנמוך שלו, אבל אין את הביטחון שמקבלים כאשר נשברים שיאים או שפלים. הכול עדיין עטוף במסגרת של אי החלטיות.

לסוחרים נאמר: חזרה מנקודת השפל הנוכחית תתקל מייד ברמות 3.932 ו-3.940 לפני שנוכל לציין שינוי משמעותי כלשהו. שבירה של 3.88 תהיה חשובה מגמתית (ותאשר את מה שציינו כאן בעבר לגבי חוסר בגל חמישי מסיים של התנועה מטה) ותכוון מייד לרמת 3.839.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.