הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 21.11.2011 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 21.11.2011 - מאת משה שלום FXCM

המשימה הושלמה

 

מה בעצם חסר כדי להרגיע במקצת את מוכרי האג"ח האירופאי? חזון. האמונה שיש תוכנית רצינית, לטווח הבינוני ארוך, שעל פיה החוב יצטמצם ולא יתרחב. בעיני רבים, תוכנית כזו לא יכולה להיות תלויה בגחמתו של הבוחר, ובמקריות תוצאת בחירתו דהיינו בפוליטיקאים "רגילים".

 

אלו כבר איבדו את מעט האמינות שלהם בדיונים, ובויכוחים האינסופיים, ביניהם. ויכוחים שגרמו להרבה מאוד אנשים, ומוסדות, לאבד הרבה מאוד כסף (MF Global הזכרנו?...). לכן, תהליך סמוי-גלוי מתרחש לנגד עינינו, שמהותו החלפת ההנהגה הנבחרת בהנהגה "מתפקדת" על פי חזונם של "השווקים", או ליתר דיוק, על פי אלו המפעילים אותם.

 

מיוון, פורטוגל, אירלנד, איטליה ועכשיו ספרד מגיחים פקידים לשעבר מן המוסדות הקובעים ביותר של אירופה על מנת "לקיים את כללי הצנע, ולנהל את המשבר כדי לקיים את חזון אירופה הגדולה". אם גרמניה רוצה באמת קירוב, ואיחוד יתר, של מדינות היבשת, שלב החלפת ההנהגה הלאומית בפקידות שגדלה תחת מוסדות בריסל הייתה משימה חיונית כשלב ראשון. המשימה הושלמה.

 

פורמליזציה של התהליך תחת השגחתה המיטיבה של גרמניה תהיה השלב הבא, שיוסבר כמובן כדבר ההכרחי על ידי אותה הנהגה פקידותית לעמיהם הסובלים. האם צרפת בתמונה? האם היא שייכת לשותפים בהגדרת אירופה החדשה, או האם היא עוד מדינת דרום גדולה?

 

מאבקי הכוח בין מרקל וסרקוזי על תפקידו של ה-ECB מכוונים מאוד לכיוון האופציה השנייה. וזה יכול להיות טריגר לא קטן של זעזועים.

 

השבוע הוא שבוע הכרעה בשווקים: חצייה מטה של 1210-1200 במדד ה-S&P ביחד עם יורו מתחת ל-1.33 (בסגירה שבועית) תכניס את התסריט השלילי לחזית הבמה במלוא העוצמה. כנראה שהקפיץ יכול לסבול עוד קצת מתיחות, עד שנקבל הקלה מעלה.

 

משה שלום

ראש מחלקת המחקר - FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.