הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 22.5.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 22.5.2012 - מאת משה שלום FXCM

דילמה, שוב.

 

כאשר השר כחלון הצליח לייצר את הסביבה שבה אנו, הצרכנים, יכולים להוריד משמעותית את עלויות הסלולר שלנו, שמחנו מאוד. אבל מייד ראינו את תופעות הלוואי של התהליך החיובי הזה:

קריסה מאסיבית של רווחיות החברות,

קריסה מאסיבית של מניותיהן,

ירידה משמעותית של שווי השוק של חברות האחזקה שלהן

וכתוצאה מזה, שוב סכנה שאנו, כחוסכים, נשלם את ה"תספורות" שכל זה גרם לטייקונים למיניהם.

אולי היה צריך לדאוג לצמצום הריכוזיות לפני הטיפול בחברות הקצה?

אבל מעשה זה איננו הנושא, אלא הדוגמא למה שהולך להיות דומה מאוד, אבל הפעם בקנה מידה הרבה יותר קריטי לפרט, ולמשק גם יחד.

מדובר במדיניות המכוונת של נגיד בנק ישראל להוריד את מחירי הדירות. לכאורה, מעשה נפלא, שמשתלב היטב במטרות המוצהרות של המחאה החברתית. סטנלי פישר, כנראה, עושה זאת מסיבות אחרות לגמרי (הקשורות בעיקר לחשיפת הבנקים לתחום הזה של הכלכלה), אבל בפועל מחירי דיור נמוכים הם חברתית מצוינים.

אז מה תופעת הלוואי? חברות הבניה, התשתיות, ובכלל כל מי שקשור לנדל"ן ולנלווה לו (ריהוט, אינסטלציה, וכו...) ייפגע קשות מירידה של 10-20 במחירים ובהיקף המכירות.

השימוש במינוף, ובאשראי אצל היזמים, והספקים, שולט גם כאן, והדרישה מן הקונים להביא כ-40% מערך הבית היא דרישה שיכולה להקפיא מהר מאוד את השוק של רוכשי הבתים למגורים.

האם הטוב עולה על הרע? אנו נדע על כך די מהר אם הצעדים המוצעים ייושמו ביחד עם הקיצוצים הצפויים בתקציב, עלית מס החברות, עליית המע"מ, ובסביבת ההאטה העולמית המחודשת.

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.