הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 23.10.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 23.10.2012 מאת משה שלום FXCM

בטן רכה

כאשר העולם הטכנולוגי גילה את האינטרנט, הייתה עדנה אדירה לענפים שלמים של התעשייה: מעולם המחשבים האישיים, ועד עולם התשתיות האופטיות. למעשה הייתה התפוצצות של חידושים, ויצירת ענפים שלמים של יזמות. דבר אחד לא קרה: החברות המבוססות, והותיקות, של התחום לא קרסו ולא נפגעו כל כך אלא התאימו את עצמן לסביבה החדשה.

הדוגמאות הבולטות לכך היא כמובן IBM ו-HP. עכשיו, כאשר המהפכה הבאה בתחום זה קורת לנגד עינינו, וכאשר השילוב בין הרשת החברתית, והמוביליות היא הדבר שמרכז את עיקר תשומת הלב, וההשקעות החדשות, אנו עדים לפגיעה די קשה בשחקנים הקודמים.

Apple הצליחה לייצר את הסטנדרד של הפלטפורמה (כולל קונספט האפליקציות המאכלסות את אותה פלטפורמה) ופייסבוק-טוויטר יצרו את הסטנדרד של הסביבה המתקשרת. ענקים כמו מייקרוסופט, ואף גוגל, נראים כנשרכים, בצורה זו אחרת, אחרי המעבר הזה, וכל עולם ה-Desktop סובל קשות (HP).

האם לפנינו הבטן הרכה של העולם הטכנולוגי? האם הסקטור, אשר דחף עד כה הרבה מאוד את שוקי ההון בחו"ל ובארץ נכנס לתקופה של התאמה כואבת. מייד תאמרו שנושא זה כבר נטחן עד דק בפורומים המחשוביים המקצועיים המתאימים, ותהיו מאה אחוז צודקים.

אני מסתכל על הצד הפיננסי של העניין, ורק עכשיו אנו מתחילים לראות את ההשפעה ההרסנית של המהפכה השנייה על חברות הענק של המהפכה הקודמת. קחו למשל את הדוגמא של חלונות 8. אניח מייד שהמערכת הזו טובה, ומדהימה מבחינה טכנולוגית. אין זה המקום לדון על פרטיה הטכניים. אבל אשאל מייד למי היא מיועדת? למשתמשי אייפל, או סמסונג, שהסמרטפון שלו הוא עכשיו המחשב האישי שלו, ושמזמן כבר מזיז אצבעות בחדווה?

או אולי למזכירות, ולכל עובדי המשרד, אשר צריכים לעשות בעיקר וורד ואקסל? למה הם צריכים אפקטים ופירוטכניקה כה מסובכת? לא משנה איך תענו על השאלות האלה, נראה לי שהמוצר הזה מייצג היטב את הבעיה של אלה הרואה דרך המראה האחורית. לכל המשקיעים בתחום ההיי-טק זו נקודה חשובה לגבי יכולת הסקטור להוות בעתיד את המנוע העיקרי בשוק ההון, וזאת מעבר ל-2,3 שמות. בעידן ההרחבות הכמותיות האינסופיות, מצד הנגידים, ייתכן מאוד שאת מקומה של הטכנולוגיה יתפסו הסחורות הפיזיות. הן יהיו הכוכב הבא. המגמה תאמר לנו זאת בחודשים הקרובים.

עדכון על הדולר-שקל

 

גרף

 

כל הגורמים שאמורים להשפיע לטובה על הדולר המקומי ממשיכים להתקיים היום ביתר שאת:
• הדולר העולמי מתחזק מול המטבעות שמרכיבות את הדולר אינדקס
• שוקי המניות בעולם ובארץ יורדים
• אין עדיין הפעלה מאסיבית של פעילות הבנק המרכזי האירופי
• ומצב טכני חיובי, המכיל גם סטייה חיובית של אינדיקאטור המומנטום מול הדולר שלנו

וכך, הדולר הצליח לחצות את קו המגמה התוחם שעצר אותו עד כה, ונראה שהדשדוש שבו הוא שהה בין 3.81 ו-3.82 כבר אינו בתוקף. למרות שאת עליי לומר שאני די מופתע מן ההססנות שבו העלייה מתבצעת עד כה.

לדעתי, הדבר נובע בעיקר מחוסר יכולתם של השחקנים הגדולים לנבא את תוצאות הבחירות באמריקה. בחירתו מחדש של הנשיא אובמה תייצר תנופה קצרה של הקלה בדבר מינויו מחדש של בן ברננקי,  ולעליות במניות ולירידות בדולר. לעומת זאת, בחירתו של רומני, למרות שהיא חיובית לטווח הארוך למגזר העסקי, יכולה להיות מאוד בעייתית לטווח הקצר, ולגרום לירידות במניות ולעליות בדולר.
האיזון שבו נמצאים כרגע שני המועמדים מקשה מאוד לקחת עמדה, למרות הנטייה החיובית עקב הצורך בהקלה כלשהיא של מכירות היתר של הירידה הגדולה שקרתה בחודשים האחרונים.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.