הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 19.7.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 19.7.2012 מאת משה שלום FXCM

דיווחים, דיווחים

מול כל נתון מקרו-כלכלי מקרטע, מוצגים לנו כל יום דיווחים חיוביים מטעם החברות המובילות של המשק האמריקאי. מ-Alcoa ועד IBM, החברות "מכות את התחזית", וחלקן אף מביעות אופטימיות לגבי העתיד. (ד.א  הקרקס שבו האנליסטים מורידים את התחזית מספיק נמוך, כך שרוב התעשייה שהם סוקרים, מצליחה "להכות" אותה, תמיד הפתיע אותי בהמשך השפעתו על השוק).

זה העולם בו אנו חיים, ואם זה מביא לשיפור האווירה, מה טוב. העניין הוא שזה גם מייצר לנו תנועות תזזיתיות במדדים העיקריים, ותנודתיות זו מורידה כל יום מחדש את אמון המשקיעים ביכולתם להתמודד עם השווקים, או לפחות להכיר בהם כזירה הוגנת.

חוץ מן העניין הכללי הזה של אמון המשתמשים, הייתי רוצה לשתף אתכם בהגיג נוסף: מפליא שהנגידים, וקובעי המדיניות הפוליטיים, עדיין לא מצאו דרך לנצל את עודפי הכסף שהצטברו לאחרונה במאזני אותן חברות (המראות רווחיות כה "יפה" בגלל ניצולן את הגלובליזציה האכזרית). אותם פוליטיקאים, הסובלים מן האבטלה שאותה גלובליזציה יצרה, עדיין לא הצליחו למצוא דרך לפצות את עמים שלהם מן התוצאות של אותו תהליך.

אני באמת חושב שזה יהיה השלב הבא, והמעניין ביותר של המשבר הכלכלי: כאשר הצד הפוליטי ימצא את הכלים לשאוב מן הבאר הזו, ולא דרך הברורה והמזיקה של מיסוי עודף. QE דרך רווחיות המגא-חברות? האם זו תהיה תוכנית התמרוץ האולטימטיבית?

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.