הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 24.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 24.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

בעיות בבית החרושת

היום בבוקר פורסם נתון הייצור הסיני מטעם HSBC. נתון זה אשר הופיע בסביבות 47, הפתיע לרעה את רוב האנליסטים אשר ציפו למספר קרוב יותר ל-49, ואולי ל-50. כזכור, 50 הוא הגבול הקובע אם תחום הייצור נמצא בהרחבה, או בהקטנה.

נתון זה משמועתי מכמה סיבות: תחילה הוא אמין יותר בהרבה מאשר נתון ממשלתי, ואכן קיים פער תמידי לכיוון השלילי בין הנתונים הפרטיים, והנתונים הממשלתיים. אלו האחרונים נוטים לחיוב, ולאופטימיות, ומוטים כלפי הייצור בחברות הגדולות יותר, הקשורות לממשלה במיוחד.

שנית, תחום הייצור הינו תחום דרמטי בחשיבותו, כאשר מדובר על מדינה המהווה את בית החרושת של העולם. נתון דומה בארה"ב אמנם חשוב, אבל משפיע הרבה פחות על הצמיחה הגלובלית, מאשר במדינה מתפתחת כמו ברזיל או סין. בסה"כ התסריט הטוען שהחוב מחניק את הצמיחה, וזאת ברמה עולמית, ממשיך להתקיים, וביתר שאת.

אבל את זה לא יכולתם לראות ממדדי המניות בעולם המפותח. הבורסה של שנחאי אכן משקפת מצב זה, אבל לא זו של ניו-יורק, לונדון או פרנקפורט. שם העיקר הוא הכסף החינמי המוזרם בצורה זו או אחרת של QE מוסווה. ויש לנו את מריו דראגי, ובן ברננקי במצב לוחמי במיוחד בימים אלו בנושא הזה. כך ממשיך העולם שבו שחור הוא לבן, ושבו נתוני הכלכלה האמיתית מראים בעיה לעומת, העולם הפיננסי החי מן הזרימה המתמדת של הסם הנדרש לשמן את גלגלי הספקולציה.

דרך אגב, עד עכשיו לא ברור לי למה אותם הנגידים לא מזרימים חלק מן הכספים ל"למטה" (לאזרחים) במקום  ל"ללמעלה" (המערכת הפיננסית). אולי זה היה משנה קצת את התמונה, ולמרות שזה לא היה פותר את הבעיה, זה היה מקל, ודוחה את הבעיה בצורה יותר צודקת, וארוכת טווח. בבריטניה כבר מדברים, ועושים, קצת בכיוון זה.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.