הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 25.12.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 25.12.2012 - מאת משה שלום FXCM

סטנלי, ועדכון הדולר-שקל

 

גרף

 

סטנלי פישר הפתיע. כמו שציינתי אתמול, לא היה הגיון בלהעלות ריבית, אבל להוריד אותה? זה קצת היה מעבר לצפוי. אנו שומעים אינסוף הסברים מחוכמים על הסיבות להורדה הזו. מפי סטנלי פישר עצמו, ההסבר הוא פשוט: עידוד הצמיחה. האם 0.25% בריבית השקלית תעשה זאת? לא ממש.

הבעיה של המשק הישראלי נעוצה בשני מרכיבים מבניים נוקשים במיוחד: אנו הפכנו למדינה מוטת ייצוא במיוחד, והפכנו להיות חברה פתוחה לחלוטין לגלובליזציה. שני גורמים אלו מייצרים לחץ עצום על כוחות השוק הישראלי, ומשפיעים על המשק הישראלי מעל כל גורם מדיניות שראינו עד כה.

אם ה"לקוחות" שלנו לא מוכנים לקנות כל כך הרבה היי-טק, פוספטים, יהלומים, וכו... המשק סובל קשות, וכמו כן, אם העלויות של חומרי הגלם עולים פלאים, כמו מחירי הדלק, החיטה, וכו... החיים יקרים הרבה יותר, בסביבה של אבטלה גוברת, עקב התחרות הגדולה המגיעה מן המוצרים המיובאים, במסגרת אותה גלובליזציה בלתי מרוסנת.

פעם, ממשלת ישראל ראתה משהו ציוני בשימור, ואחזקה, של תעשיות כמו טקסטיל, ומזון, למרות חוסר כדאיותם התקופתית. הייתה אז מדיניות הגנתית, הדומה מאוד למה שקורה בימים אלו ממש בארצות "סוציאליסטיות" כמו ארה"ב. היום, התחרות החופשית היא הדת הכלכלית החדשה, וזאת, גם כאשר מדובר על שימור אוכלוסיה, ופיזורה ברחבי הארץ.

בכול אופן, סטנלי עשה מעשה של ממש אתמול: הוא הכניס את עצמו למועדון המכובד של מריו, ובן. הוא השתמש בצעד מונטארי למטרה השמורה בדרך כלל לממשלה הנבחרת. כמו חבריו הנגידים העולמיים הוא מנסה "להציל את המצב". עוד לא הגענו ל-QE הישראלי, אבל מי יודע, אולי זה יקרה כאשר הבחירות יהיו מאחורינו. כפי שזה נראה היום, לא נתפלא שזה יקרה כל עוד סטנלי יקבל מראש הממשלה את הגיבוי לעשות את מה שהאוצר יסרב, או לא יוכל, לעשות.

עבור הדולר-שקל ספציפית, אלו כמובן חדשות טובות יחסית. תחילה, הורדת הריבית אמורה תיאורטית להיטיב עם הדולר שלנו. שנית, הוא נמצא במצב של מכירות יתר קשה, דבר שיכול רק לעזור לו להפוך כיוון, ולהתחיל לעלות. מה הבעיה? הדולר אצלנו נמצא בחוסר יכולת לנצל הזדמנויות חיוביות לאחרונה.

כמו שציינתי כאן בעבר, השלילה במניות הייתה צריכה לגרום מזמן לשינוי חיובי, וזה לא קרה. עכשיו כאשר הנזילות מאוד נמוכה בשווקי העולם, הדולר העולמי יכול בהחלט להתנדנד בחוזקה לכל כיוון, ולייצר סוג של מעצור לחיוב בדולר המקומי שלנו.

במידה ובכול זאת נראה השפעה חיובית של מעשי הנגיד שלנו, על הדולר לעלות תחילה מעל 3.758 ואז נראה יעדים כמו 3.791, 3.83, ו-3.848. המשך מטה, יביא אותו ל-3.705 די מהר, שם שוכן הגבול התחתון של התעלה היורדת התוחמת עד עתה את כל הירידה.

אני שולח היום, שוב, את הגרף של אתמול, כי כידוע אין מסחר במט"ח היום עקב חג המולד.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.