הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 25.7.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 25.7.2012 מאת משה שלום FXCM

אירופה, יקירתי

אני מת על אירופה. מייד אומר שאינני אובייקטיבי כלל. גדלתי, והתחנכתי בצרפת. זה משאיר עקבות, אבל זו לא הסיבה לאהבתי ליבשת. הגיוון, והשוני המהותי, בין האנשים, האזורים, הריחות והטעמים, ובמיוחד השוני בהתייחסות לחיים, מוצא חן בעיני שם.

זמן רב לאחר סיום המשבר הקשה העובר עליהם, אזרחי אירופה ימשיכו להיות מיוחדים, ומגוונים, באותה צורה. אבל למה אני מטריד אתכם בכול ההגיג הזה? כי הוא הבסיס לבעיה החדשה שלפנינו בצרה המתמשכת ביבשת העתיקה והאהובה עליי כל כך.

קטלוניה, שבירתה ברצלונה, עומדת על סף מרד. עדיין לא מדיני, אבל כלכלי לבטח. באירופה, הגיוון המופלא הוא מקור של גאווה מקומית, ונטייה לעצמאות. בימי שגשוג עניין מהותי זה, נבלע בזרם המרכזי של הכסף המשטח הכול. כאשר מתקיים ממוצע של 25% אבטלה, זה שונה.

ממשלת ספרד יכולה להסכים לדיקטטורת בריסל-IMF-ECB ("הטרויקה"). צנע נוסף? אפשר לנסות, אומרים במדריד. אבל איך כופים זאת על קטלונים, על באסקים, על אנדלוסים? ובצרפת: איך עושים זאת מול קורסיקאים? אזורים גיאוגרפים הם לא בנקים, והם לא מדינות.

רגש לאומי-לאומני הוא חזק יותר, כאשר מדובר בבית שבו מדובר הדיאלקט שלך. הפסיפס האירופי הוא מקור הצרה הבאה של הביורוקרטיה האירופית, ולדעתי הצנועה, יהיה קשה יותר למצוא לזה פתרון, מאשר למוסדות פיננסיים או למדינות.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.