הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 26.6.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 26.6.2012 מאת משה שלום FXCM

אובמה היקר - ObamaCare

היום, שעון ארה"ב, אמורה לבוא לעולם החלטת בית המשפט העליון, בדבר חוקיותה של תוכנית הבריאות החדשה, מבית אובמה, המחייבת את כל אזרחי ארה"ב להיות מכוסים רפואית. המהות חיובית כמובן, כי במדינה כה עשירה כמו ארה"ב, זו ממש בושה שכל כך הרבה מילוני אנשים אינם תחת כיוסי רפואי כלשהוא.

העניין נמצא כולו ביישום. חלק מן הבעיה הבוערת של הגדלת המיסים האדירה ב-1 לינואר 2013, נעוץ בהתחלת יישום תוכנית זו. היא אינה תוכנית בריאות ממלכתית, ואינה פרטית. היא שילוב של שניהם, ומוגדרת על יד חוק של 2100 עמודים.

לא אכנס לדיון על טיבה, אבל רק בנקודה הנידונה בבית המפשט: האם ניתן לחייב אזרח לדאוג לעצמו על פי החוקה? כנראה שלא. המחלוקת כה גדולה, ועמוקה, וכה מעורבת עכשיו בשיקולים מפלגתיים, שאנו כנראה נראה החלטה תלוית מחנות.

מה זה אומר על הנשיא וסיכוייו? במידה ותוכניתו תמצא לא חוקית, זו תהיה מכה גדולה עבורו, והיותו הנשיא הטוב ביותר לוול-סטריט אומר שפגיעה בו תתקבל רע מאוד על ידי השווקים הפיננסיים האמריקאיים. האירוניה חוגגת כמובן בכך שמועמד רפובליקאי נחשב גרוע בעיני מכונת הכסף הניו-יורקית, אבל הכול נעוץ ביחסי הכוחות הפועלים בזירה הפוליטית מול הפד.

יכולתו של אותו פד לפתוח ברזים היא העניין ולא אידיאולוגיה זו או אחרת. וכך שרשרת האירועים: ביטול של חלק גדול, או כל, ObamaCare תקטין את סיכויי הנשיא להיבחר, ותקטין את סיכויי הפד להמשיך את מדיניותו. אשאיר לכם להבין את ההמשך...

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.